Новини України. 15 лютого. Обсяг інвестицій у комерційну нерухомість України в 2010 році переступив планку в 150 мільйонів доларів.

житло, нерухомість
Інвпестиції в комерційну нерухомість в 2010 році обігнали показники 2009 року

В першому кварталі 2010 року обсяг інвестицій, які направлялися в ринок комерційної нерухомості в Україні, переступив планку інвестицій у даний сектор за весь 2009 рік, а показник за 2010 рік перевищив 150 мільйонів доларів, йдеться в огляді DTZ.

Найбільшу активність в 2010 році на інвестиційній «вторинці» у сегменті нерухомості в Українb демонстрували українські компанії та приватні інвестори, які мають достатній обсяг вільних фінансових ресурсів. Ці фінансові масиви у даних компаній утворилися завдяки продажу в докризовий період власних активів в інших сегментах економіки.

Крім того певну активність демонстрували європейські та ізраїльські інвестори. Їх також цікавила можливість придбання активів в сегменті нерухомості в Україні. Підвищився інтерес і в російських інвесторів, але вони вважають за краще угоди M&A з придбання девелоперських компаній.

Огляд ринку також показує, що в першому кварталі 2010 року чиста початкова ставка прибутковості на кращі об’єкти комерційної нерухомості в Києві перебувала в межах 13,5-16%, відображаючи невелике зростання вартості активів з 2009 року.

Протягом останніх трьох кварталів 2010 початкова ставка прибутковості знизилася до 13,5%, 14% і 15% для найбільш якісних об’єктів офісної, торговельної та складської нерухомості відповідно.

«Українські інвестори пропонували навіть 12% на якісні об’єкти нерухомості з хорошим потенціалом зростання орендних ставок. Однак власники таких об’єктів розглядали можливість їх продажу за ставкою прибутковості не вище 7-8%», – йдеться в огляді.

Протягом 2010 року, як і в 2009 році, інвестори були готові інвестувати в одну операцію не більше 5-20 млн. доларів.

У компанії DTZ очікують, що після відновлення активної динаміки ринку нерухомості ставки прибутковості в Україні ще більше знизяться, повідомляє “Дзеркало тижня”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.