Новини світу. 5 лютого. Єгипет. Хосні Мубарак залишається президентом Єгипту і головою правлячої Національної Демократичної Партії.

Хосні Мубарак
Хосні Мубарак

Раніше повідомлялося, що він залишив партійний пост. Проте офіційні джерела ці відомості не підтвердили, а потім канал Аль-Арабія спростував інформацію про те, що Мубарак пішов з посади генсека.

Разом з тим, підтвердилося повідомлення про відхід всієї верхівки правлячої партії, в тому числі сина Мубарака Гамаль, який був головою виконкому. Від займаних посад були звільнені і деякі інші багаторічні керівники правлячого руху.

Новим генеральним секретарем призначено Хоссама Бадраві, представник ліберального крила партії, який відомий в Єгипті насамперед науковою, а не політичною діяльністю. Тепер саме він буде керувати НДП і виконувати обов’язки секретаря з політичних питань, які раніше перебували у віданні молодшого Мубарака. Ці зміни в Єгипті сприймають як кроки президента назустріч вимогам опозиції.

Між тим, поліція розслідує причини вибуху на газопроводі на Синайському півострові. У компанії, якій належить газопровід, кажуть, що все відбулося через витік газу. Тим не менш, місцева влада не виключає, що це теракт, і хтось підготував витік навмисно. Пожежа на газопроводі була досить швидко погашена, однак постачання газу до Ізраїлю, Сирії і Йордану, які забезпечуються паливом з Єгипту, довелося призупинити.

За кілька годин до вибуху на Мюнхенській конференції з безпеки німецький дипломат Вольфганг Ішингер повідомив про замах на віце-президента Єгипту Омара Сулеймана. За версією дипломата, на початку цього тижня кортеж Сулеймана обстріляли невідомі бойовики, але віце-президент не постраждав. Втім, єгипетське МВС негайно спростувало цю інформацію. Пізніше і сам Ішингер зізнався, що був дезінформований якимось недостовірним джерелом.

У самому Каїрі ситуація залишається відносно спокійною. Десятки тисяч противників Хосні Мубарака стягуються до площі Тахрір, на переговори з ними прибув високопоставлений представник армійського командування. Він закликав усіх розійтися, заявивши, що постійні маніфестації на площі шкодять економіці країни. На зустріч з ним відправилася делегація від опозиції – вона запропонувала гостеві зняти з площі військове оточення і прибрати танки. Представники опозиції вказали на те, що безлади вже закінчилися і навряд чи почнуться знову. Вперше з початку тижня на площу приходять туристи, які, як правило, підтримують протестувальників.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.