Новини світу. 20 лютого. Бахрейн. Тисячі антиурядових демонстрантів провели ніч на головній столичній площі в Манамі з тим, щоб відновити протест у неділю, повідомляє агентство Рейтер.

В БАхрейні продовжуються демонстрації

Наслідний принц Бахрейну Салман бен Хамад заявив, що протестуючим відтепер “абсолютно дозволено” залишатися на Перлової площі, яка раніше стала ареною зіткнень з правоохоронцями, пише РИА Новости.

Керівництво опозиції, як очікується, сьогодні передасть свої офіційні вимоги наслідному принцу Бахрейну, який розглядається опозиціонерами як реформатор. До цього уряд арабського королівства вже почав діалог з політичною опозицією Бахрейну, яка напередодні відкинула відповідну пропозицію принца.

“Всі політичні сторони в країні заслуговують голоси за столом переговорів”, – сказав Салман бен Хамад.

Заворушення в Бахрейні розпочалися 14 лютого, на Перлової площі в центрі столиці демонстранти розгорнули наметове містечко, вимагаючи політичних реформ. Протестуючі, більшість з яких – мусульмани-шиїти, вимагають більших прав і впливу в країні, біля керма якої стоять мусульмани-суніти. Під час розгону демонстрантів із застосуванням сльозогінного газу загинули шестеро людей, сотні отримали поранення.

У суботу в столиці Бахрейну Манамі військові пішли з Перлової площі, як того добивалися опозиціонери, а поліцейські підрозділи знову розганяли антиурядових демонстрантів. Як повідомляв напередодні телеканал Euronews, маніфестанти, які вимагали проведення реформ і усунення прем’єр-міністра, тепер домагаються повалення правлячої країною сунітської династії Аль-Халіфа.

Виступи в невеликому острівному королівстві Бахрейн відбуваються на тлі антиурядових маніфестацій, що охопили цілий ряд країн регіону, в числі яких Туніс, Єгипет, Ємен, Лівія, Алжир, Йорданія, Іран, Марокко і Ірак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.