Новини України. 27 лютого. Через заворушення у Лівії зростають світові ціни на нафту. В Україні експерти теж очікують необґрунтоване підвищення цін на бензин через спекуляції трейдерів на «лівійській темі».

Незважаючи на те, що Україна не купує енергетичні ресурси у північно-африканському регіоні, ціни на бензин у країні теж будуть рости, прогнозує директор енергетичних програм центру «Номос» Михайло Гончар.
Він пояснює це тим, що українські провідні нафтові трейдери слідом за світовими будуть спекулювати на нестабільності в Лівії і необгрунтовано підвищувати вартість нафтопродуктів.
«З економічної точки зору функціонування ланцюжка імпорту нафти в Україні ми не повинні відчувати проблеми в Лівії, тому що ми не імпортуємо нафту з цього нестабільного регіону. Але на українському бензоколонках люблять пояснювати збільшення ціни зростанням небезпек на Близькому Сході, або зростанням котирувань на Лондонській біржі», – підкреслив експерт.
Домовленості з Каддафі залишилися на папері.
Михайло Гончар упевнений, що не слід драматизувати ситуацію із забезпечення нафтою і газом європейського континенту. У разі затягування заворушень в Лівії, європейські країни переключаться на поставки з країн Перської затоки і Аравійського півострова.
На українську енергетичну сферу не сильно вплинуть події в Лівії і в Єгипті. Незважаючи на те, що Тріполі відвідували українські делегації, а до Києва зі своїм наметом і челяддю навідувався і сам Муаммар Каддафі, всі домовленості Києва про постачання в Україну нафти та спільне будівництво нафтопереробного заводу так і залишилися нереалізованими.
«Україна за двадцять років так і не реалізувала жодного диверсифікаційного проекту, який би дозволив розпочати імпорт енергоносіїв з цього регіону», – каже Гончар.
Що ж стосується призупинення роботи НАК «Нафтогаз Україна» з видобутку нафти на концесійній ділянці Alam El Shawish Еаst на території Західної пустелі Єгипту, Гончар переконаний що це тимчасове явище. Але чи буде нова єгипетська влада зацікавлена в такому форматі і далі співпрацювати з Україною в енергетичній сфері – прогнозувати важко, каже експерт.
За матеріалами Німецька хвиля