Новини економіки. 1 лютого. Заворушення в Єгипті вже викликали стрибок нафтових цін у світі, виштовхнувши у понеділок ціну на нафту марки Brent за психологічну позначку в 100 доларів за барель.

Через заворушення в Єгипті ціна на нафту уже піднялася

Аналітики відзначають, що стрибок цін відбувається незважаючи на те, що Суецький канал не закритий і, найімовірніше, закритий не буде, а найбільші світові постачальники запевняють, що причин для паніки немає.

“Ризик Єгипту для ринку нафти надмірно роздутий”, – вважають експерти CNNMoney. Така ж позиція близька багатьом аналітикам ринку.

“Що буде, якщо Суец закриють? Якщо коротко – нічого особливого. Єгипет виробляє 600 тисяч барелів нафти, краплю в морі щоденного світового попиту, що становить 86 мільйонів барелів”, – вважає нафтовий експерт журналу Forbes Крістофер Хелман.

Через Суецький канал щодня транспортується 1,8 мільйона барелів сирої та переробленої нафти.

Однак аналітиків на поточний момент більшою мірою турбує не експорт нафти, а можливий експорт революції. У США не виключають, що вогнище нестабільності може поширитися і на сусідні регіони.

Єгипет – це новий Туніс. Хто буде наступним Єгиптом?” – Такі промовисті заголовки часто зустрічаються в американських ЗМІ.

“Справи візьмуть трохи більш складний оборот, якщо революційна лихоманка пошириться і на Ємен“, – вважає Хелман.

Протока Баб-ель-Мандеб між Єменом, Джібуті і Еритреєю – ключ до “нафтового шляху” між Африкою та Близьким Сходом, що сполучає Червоне море з Індійським океаном. Щодня через Баб-ель-Мандеб танкери перевозять до 3,5 мільйона барелів нафти в США, Європу та Азію.

Проте по-справжньому світ може зіткнутися з панікою і витком цін на нафтовому ринку тільки в тому випадку, якщо буде паралізовано Ормузську протоку, що розділяє Іран та Саудівську Аравію. На даний момент протока є єдиним морським шляхом, що дозволяє експортувати арабські газ і нафту в треті країни, зокрема в США.

За даними підрозділу морської статистики Lloyd’s в 2006 році через Ормузьку протоку проходило 33% глобального експорту нафти морем. Якщо враховувати нафтопродукти, то на частку протоки припадає близько 40% глобального експорту нафти морем.

Маніфестації з вимогами проведення економічних і політичних реформ, а також відставки 82-річного президента Хосні Мубарака, який править країною 30 років, почалися в Єгипті 25 січня. У п’ятницю масові акції протесту пройшли в Каїрі та інших єгипетських містах. Жертвами заворушень, по даним ЗМІ, вже стали щонайменше 150 людей, більше 4 тисяч поранені.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.