Новини України. 23 лютого. На Донеччині розроблена комп’ютерна інформаційно-аналітична система для формування бюджетно-податкової політики.

бюджет, зарплата, Держказначейство, гроші
Програма точно вираховує бюджет, проте це невигідно політикам

За словами розробників, система може бути навіть “загрозливою” для політиків. Вона, як правило, не сприймає “політично доцільних рішень” в економіці.

За словами керівника групи розробників інформаційно-аналітичної системи Валентина Вишневського, депутати, чиновники і управлінці досі приймають рішення щодо бюджетної чи податкової сфери практично в ручному режимі. Вчені ж створили для них автоматизовану комп’ютерну систему, яка може прораховувати вперед економічні наслідки від прийняття того чи іншого рішення.

Так, нова інтелектуальна система дозволяє обробляти 1,5 тисячі одиниць статистичних даних і прогнозувати наслідки для економіки або окремої галузі в разі їх зміни. Наприклад, коли змінюються ставки податків, курс долара, ціни на газ і т.д. Як пояснив Вишневський, Інститут економіки промисловості розробив цю модель за дорученням Національної академії наук України. За словами вченого, аналогічні моделі вже розроблені ще для 10 регіонів, і в перспективі система повинна охопити весь бюджетний процес у державі.

За словами вчених, така розробка перша в Україні. Втім, вони поки що досить стримано говорять про її практичне застосування. Поки невідомо, чи будуть виділені бюджетні кошти на рівні області, щоб проект запрацював, говорить Вишневський.

На думку директора Вищої школи економіки, проректора Донецького технічного університету В’ячеслава Дементьєва, виникають великі сумніви, чи зацікавлені взагалі наші управлінці дійсно використовувати наукові підходи. Тому що існує практика, коли більшість економічних прогнозів чи даних беруться просто зі стелі.

Крім того, розробники підкреслюють, що комп’ютерна система може бути навіть “загрозливою” для політиків. Вона, як правило, не сприймає “політично доцільних рішень” в економіці. До того ж, щоб система працювала корисно, треба буде розкривати і приховані дані тіньової економіки. Інакше все це буде імітацією наукового управління, відзначають експерти.

Джерело proit

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.