Новини світу. 17 лютого. День народження ісламського пророка Мухаммеда відзначають в четвер більше мільярда мусульман всього світу.

мечеть
В мусульман сьогодні "благословенна річниця"

В ОАЕ та інших країн Аравійського півострова день “благословенної річниці” оголошено вихідним.

У головному храмі Абу-Дабі мечеті шейха Заїда прочитали проповіді на честь знаменної дати. Урочисті заходи відбулися в інших аравійських містах. Не працюють державні установи, школи, банки.

День, місяць і рік народження великого мекканця достеменно не відомі, оскільки у арабів і семітів не було традиції реєстрації та святкування дати появи на світ. Вважається, що ця подія відбулася між 570 і 580 роками нашої ери.

Дата народження засновника ісламу виведена з низки історичних фактів і подій, зафіксованих у пам’яті мешканців Мекки. Відомо, що виходець з роду Хашим арабського племені курейшитів, який проголосив нову релігію, народився в сім’ї бідного торговця, який помер, не побачивши сина. Він залишив у спадок своєму синові п’ять верблюдів, стадо овець і меч.

Проповідник, що проголосив нову релігію, об’єднав аравійські племена, які сповідували язичництво на основі віри в єдиного бога і вивів їх зі стану анархії. Закладена ним перша ісламська держава поширила свій вплив на величезні території від Індійського до Атлантичного океанів.

Мустафа (Обранець Божий) залишив після себе мало матеріальних свідчень. Музеї багатьох країн світу демонструють речі, які нібито належали пророку. Стверджується, що збереглися його сандалі, плащ, волоски з бороди, дзеркальце, посох, але свідчень, які підтверджують, що ці предмети, дійсно, належали посланникові Аллаха, немає.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.