Новини світу. 15 лютого. Статок колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака оцінюється в $70 млрд.

Статки Мубарака більші від статків Білла Гейтса

Таким чином, беззмінний лідер Єгипту, що правив країною 30 років і пішов 11 лютого 2011р. у відставку на тлі масових протестів населення, виявився багатшим від засновника американської корпорації Microsoft Білла Гейтса, статки якого оцінюються в $54 млрд. (за даними за 2010р.).

Народ Єгипту, де більше половини 80-мільйонного населення живе на $2 в день, дивується, як Мубарак, чия зарплата офіційно становила $808 на місяць, зміг заробити мільярди. Як відзначають експерти, корумпованість у вищих ешелонах влади, що викликала обурення єгипетського населення, стала однією з причин демонстрацій, які у результаті привели до повалення чинного режиму. При цьому натовп скандував: “Мубарак, скажи нам, де ти ховаєш свої мільярди!”.

Згідно з попередньою версією антикорупційної комісії, яка розслідує справу про можливі зловживання службовим становищем з боку Хосні Мубарака, колишній президент зміг заробити капітал в 1990-і роки на тлі приватизації державних підприємств.

Приватизація стала найбільшою корупційною аферою в історії Єгипту з часів фараонів”, – відзначає одне з ділових видань країни.

Однак відкрите обговорення питання про фінансовий стан політичної еліти Єгипту стало можливо лише зараз.

Почасти добробут сім’ї Мубарака забезпечив той факт, що багато членів клану працювали в організаціях, які полегшували доступ до цікавих проектів з великими грошима. Так, відомо, що молодший син колишнього лідера Єгипту Гамаль Мубарак з 1996р. по 2001р. був директором інвестиційної компанії Medinvest Associates Ltd., офіс якої розташовувався в престижному лондонському районі Найтсбридж. Крім того, Гамаль Мубарак до останнього часу був високопоставленим членом правлячої партії Єгипту.

У минулі дні в Єгипті все частіше лунали заклики вжити заходів і обмежити доступ Хосні Мубарака до “крадених” грошей. Однак питання про те, наскільки далеко зайдуть ці заходи і яке буде їх фактичне втілення, буде залежати від розвитку політичної ситуації в Єгипті, відзначають експерти. Поки все обмежилося тим, що рахунки Мубарака і членів його сім’ї у швейцарських банках були заморожені за розпорядженням уряду Швейцарії.

Тим часом представники антикорупційної комісії закликають не зупинятися на цьому і звертаються до інших країн з проханням наслідувати приклад Швейцарії, хоча і визнають, що накласти арешт на всі рахунки Мубарака буде практично неможливо через високий ступінь конспірації.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.