Новини України. 11 лютого. Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити 65 тис. євро 10 жителям Львівської області, які живуть поблизу вугільної шахти, як компенсацію моральних збитків за нанесену їх здоров’ю шкоду від промислового забруднення.

дозвіл, суд
Європейський суд зобов'язав Україну виплатити 65 тисяч євро за шкоду здоров'ю

Відповідне рішення прийнято 10 лютого, повідомляє прес-служби суду.

Позивачі – дві сім’ї, які проживають на хуторі Вільшина (село Силець, Сокальський район, Львівська область), їх будинки розташовані по сусідству.

В 1960 році поблизу домів цих сімей державою відкрито вугільну шахту, в 100 м від одного з будинків з’явився відвал породи, в 1979 році почав роботу завод з переробки вугілля й з’явився ще один відвал породи, в 400 м від житла.

За заявою позивачів, вони неодноразово скаржилися владі на те, що проживання поблизу шахти й заводу завдає шкоди їх здоров’ю, зокрема викликає бронхіти, емфізему й карциному.

Крім того, вони скаржилися на нерегулярний і недостатній доступ до питної води й просідання ґрунту під будинками, а також на те, що не могли змінити місце проживання, тому що на купівлю нового житла коштів не було, а старе житло втратило свою ринкову вартість через промислове забруднення.

Влада неодноразово обіцяла вирішити проблему з переселенням цих сімей, однак не робила цього, хоча проводилися наукові дослідження, які підтвердили, що люди, які живуть біля шахти й заводу, піддаються великому ризику занедужати раком, респіраторними й легеневими хворобами.

Європейський суд визнав, що робота шахти й заводу дійсно завдала шкоди здоров’ю позивачів і за зобов’язав Україну виплатити двом сім’ям 65 тис. євро моральної компенсації.

Водночас суд не зобов’язав державу виплатити сім’ям компенсацію матеріальних збитків.

Раніше повідомлялося, що наприкінці січня Парламентська асамблея Ради Європи розкритикувала Україну за те, що рішення Європейського суду з прав людини не виконуються вчасно.

Серед найбільш поширених в Україні порушень прав людини ПАРЄ назвала смерті або травми через жорстоке поводження представників правоохоронних органів, незаконні або необґрунтовано тривалі затримання, затримки з розглядом справ у суді й невиконання судових рішень.

Джерело Українські Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.