Новини світу. 4 лютого. Тисячі членів індонезійської ісламської Партії процвітання і справедливості (ППС), що знаходяться в Єгипті допомагають єгипетській опозиції, заявив один з її керівників.

площа Тахрір
Опозиція Малайзії та Індонезії допомагає єгиптянам

Тим часом в Малайзії пройшов масовий мітинг на підтримку єгипетських опозиціонерів.

За словами генерального секретаря ППС Аніса Матті (Anis Matta), члени цієї партії займаються матеріально-технічним забезпеченням акцій єгипетської опозиції.

“Більшість наших членів – студенти університетів. Вони добре організовані, і деякі з них допомагають іншим індонезійським громадянам, які проживають зараз в Каїрі, також організуватися для допомоги демонстрантам”, – додав він.

“В даний час в Єгипті знаходяться близько 6 тисяч членів ППС, але лише 25 з них повернулися (на батьківщину), і, можливо, їх приклад наслідують ще 45 осіб, які мають сім’ї”, – цитують Матті місцеві ЗМІ.

Генсек ППС також висловив думку, що “за (президентом Єгипту) Мубараком стоїть Ізраїль“.

Насильство в Єгипті продовжується вже довго, і падіння Мубарака – лише питання часу”, – уклав він.

МЗС Індонезії поки не дав офіційної оцінки висловлюванням керівництва ППС (індонезійські політичні партії не раз робили в подібних ситуаціях заяви, що мали мало спільного з реальністю). Проте міністр закордонних справ країни Марті Наталегава (Marty Natalegawa) підкреслив днем раніше, що Індонезія є вірним другом Єгипту, який першим визнав її незалежність, і закликає до мирного врегулювання конфліктів у цій країні.

“Головним пріоритетом мають бути інтереси самого єгипетського народу. Лише самі єгиптяни знають, що для них краще”, – сказав міністр.

Тим часом, опозиційна політична угруповання сусідньої МалайзіїНародний союз – організувала в п’ятницю масову демонстрацію протесту перед посольством США в Куала-Лумпурі, передає РИА Новости.

Сотні її учасників пройшли до будівлі диппредставництва від однієї з головних мечетей міста, щоб заявити про свою підтримку єгипетській опозиції і передати меморандум з вимогою про відмову Вашингтону від втручання в справи цієї країни.

З 25 січня у Єгипті проходять масові акції протесту з вимогами зміни правлячого режиму Мубарака, який перебуває при владі 30 років, проведення економічних і політичних реформ. Заворушення супроводжуються грабежами і підпалами. Жертвами заворушень, за неофіційними даними, стали до 300 чоловік, більше 4 тисяч поранені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.