Новини світу. 22 лютого. Мадрид. Іспанська столиця Мадрид виявилася на 300 років “молодшоою”, ніж раніше вважали історики.

Виявляється Мадрид заснували християни

Згідно з офіційним трактуванням, Мадрид був заснований арабами, які завоювали Піренейський півострів у IX столітті нашої ери. Розкопки показали, що місто виникло лише в XII столітті.

Згідно з новими даними, місто було заснований не мусульманами-арабами, а християнами-кастільцями, які вели тоді Реконкісту – звільнення Піренейського півострова від влади мусульманських держав, заснованих загрбниками ще VII столітті завойовниками-арабами. Проведені в центрі іспанської столиці розкопки розкрили залишки фундаментів будівель XII століття, побудованих християнами.

Мадрид був заснований лише після того, як цей регіон захопили християни”, – заявила виданню El Pais археолог Ештер Ендрю.

За її словами, емір Кордоби Мохаммед I заснував на місці Мадрида в IX столітті лише невелике військове укріплення, навколо якого так і не склалося поселення.

“Ми так і не знайшли залишків будь-яких житлових приміщень навколо цього зміцнення”, – зауважила Ендрю. – “Тому знайдені нами фундаменти будівель XII століття є найдавнішими будинками в цьому місці”.

Нагадаємо, зліт Мадрида як міста припав на XVI століття, коли іспанські королі перенесли свою столицю з Толедо. До цього моменту Мадрид був маленьким і закутковим містечком з невеликим населенням.

Джерело Рінтер райт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.