Новини науки. 12 лютого. Американські психологи провели дослідження, наскільки люди довіряють інформації, розміщеній у всесвітній павутині.

Люди сліпо вірять у те, що хтось пише просто для забави

Американські вчені встановили, що довіра людей до інформації, розміщеної в Інтернеті, знаходиться на дивно високому рівні і при цьому аж ніяк не знижується з часом. Вражаюче, але дослідники переконані: у людей практично відсутні навички фільтрації неправдивих відомостей в Мережі, повідомляє Топ Ньюз.

Експерименти, що підтверджують це, проводилися фахівцями в тому числі з Коннектикутського університету. Дослідження велися протягом декількох років, починаючи з 2006 року. У них брали участь студенти-добровольці, які ознайомилися зі свідомо неправдивою інформацією, розміщеною в Інтернеті. Як виявилося, багато хто в ній анітрохи не вагався.

Для тестування були створені сайти з різного роду небилицями. Наприклад, один з інтернет-ресурсів був присвячений міфічному деревньому восьминогу (Octopus paxarbolis), який був вигаданий ще в 1998 році. Цей восьминіг нібито відрізнявся вмінням забиратися на дерева і нишпорити по пташиним гніздам. У одній небилиці йшла мова про райський собачий острів. Повідомлялося, що на ньому, далеко від міської суєти і поганої екології, вже мешкають близько 2,5 тис. щасливих собак.

З’ясувавши, що ця інформація аж ніяк не зустріла відторгнення у студентів, вчені вирішили, що люди потребують навчання системі, яка дозволяла б їм відрізняти явну нісенітницю від якісних відомостей.

Як розповіла психолог Наталія Варська, справа тут навіть не в самому Інтернеті, оскільки в газетах зараз теж пишуть речі неіснуючі, а в тому, що у людей в принципі дуже високий рівень довіри до будь-яких ЗМІ. За словами психолога, це якийсь парадокс: якщо порівняти людей, які жили сто років тому, з нашими сучасниками, виявимо, що кількість довірливих громадян не скорочується. Фактично їх «популяція» постійно поповнюється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.