Новини України. 24 лютого. Ігровий бізнес перемістився в комп’ютерні клуби.

За документами тут люди грають в невинні забавки

Щоб дізнатися, що коїться в приміщеннях за тонованими вікнами, кореспонденти «Комсомолки» вирушили у рейд з співробітниками Галицької райадміністрації та податкової міліції

Після того, як в Україні повністю заборонили гральний бізнес, підприємці, які на цьому добре наживалися, не відмовилися від намірів і далі займатися нелегальним ремеслом. Старі автомати змінили на комп’ютери, встановили в них програми, ідентичні тим, які були на «одноруких бандитах», ігрові зали обізвали «інтерактивними» і інтернетклубами. Ось тільки від зміни назви і устаткування суть того, що відбувається не змінилася, і бізнес легальним не став.

Перший клуб, куди ми потрапили, знаходиться на вулиці Нижанківского. Заходимо всередину: вікна завішені темними шторами, стіни в дзеркалах, вздовж стін – комп’ютери. Втім, при вході є бар зі столиками. Люди, які тут відпочивали, швидко зорієнтувалися в ситуації і пішли. Залишилися тільки гравці і персонал.

“Я нічого не знаю, я сьогодні перший день на роботі”, – цю фразу весь час повторювала барменша, яка не посміла кинути своє робоче місце і закритися в службовому приміщенні, як це зробили інші.

За словами заступника голови Галицької райадміністрації Ярослави Білостоцької, у кожному клубі, куди приходить перевірка, співробітники зазвичай говорять саме це: «перший день на роботі».

“Добре, а ви офіційно працевлаштовані? У вас є трудова та медична книжки? Ви ж працюєте у барі, маєте справу з продуктами”, – вимагає Ярослава Білостоцька.

Але дівчина завчено повторює тільки одну і ту ж фразу.

Перевіряючі зажадали у співробітників клубу документи. Але з усіх ліцензій на місці виявилося тільки дозвіл на право торгівлі алкоголем.

“У зв’язку з фактом нелегального працевлаштування ми звернемося до Галицької районної прокуратури, щоб вони провели свою перевірку”, – каже Ярослава Білостоцька.

Цікаво, що цей клуб зовсім недавно вже закривали. Повторне порушення загрожує власнику провести до п’яти років за гратами.

Довести факт наявності грального бізнесу дуже складно. Ще зовсім недавно, у січні, у зв’язку зі зміною закону про гральний бізнес, всі клуби припинили свою діяльність. А з 2 лютого – знову активізувалися.

За словами старшого оперуповноваженого податкової міліції Львова Ігора Лукачука, зазвичай їх співробітники приходять на перевірку тихо, під виглядом клієнтів. А після того, як людина виграє якусь суму і клуб їй виплачує, тоді хапають власників за руку.

“Грати ніхто не забороняє. Не можна грати на гроші. І якраз у момент передачі грошей ми починаємо фіксувати правопорушення”, – каже Ігор Лукачук.

Так було минулого тижня в інтерактивному клубі на Шпитальній, де за правопорушення його закрили, вилучили 22 комп’ютери, а власника оштрафували.

“Ми прийшли в цей клуб під виглядом клієнтів. Купили 10 хвилин гри. А потім помітили, як на одному з сусідніх гральних місць хтось почав вигравати. Далі вже – справа техніки. Затрималичоловіка, який виграв, він написав пояснювальну. Клуб закрили в той же момент і провели вилучення”, – розповів Ігор Лукачук.

Після цього господар приміщення, де знаходився клуб, вирішив зробити тут магазин або кафе.

Більше в цей день нам не вдалося потрапити ні в один клуб. Всі вони раптом виявилися закритими. Як стверджують перевіряючі, звичайно, якщо вдається «накрити» один заклад, то ті відразу ж повідомляють своїм сусідам. І всі встигають закритися зсередини.

Всього у Львові працює 70 інтерактивних клубів. За словами в.о. начальника податкової міліції Львова Ростислава Юрістовского, за останні два місяці в місті закрили два таких заклади у зв’язку з нелегальним гральним бізнесом.

“У нас немає чіткого графіка наших рейдів. Іноді раз на тиждень перевіряємо клуби, іноді доводиться й частіше. Особливо, якщо є інформація, що саме в цьому клубі грають на гроші. Хто скаржиться? На жаль, ще ні разу не приходили скаржитися ті, хто виграв і отримав гроші. Найчастіше приходять ті, хто програли або їх родичі. Суми, які програють, різні – були і 20 гривень, були і 10 тисяч гривень, – каже Ростислав Юрістовский.

Маріанна Попович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.