Новини політики. 22 лютого. Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступає за розробку Конституційною асамблеєю окремих змін до Конституції.

Володимир Литвин
Володимир Литвин за зміни законів у Конституції

Про це сказано в повідомленні прес-служби Ради.

Литвин під час зустрічі з послом Німеччини в Україні Гансом-Юргеном Гаймзетом наголосив, що асамблея має розробити тільки зміни до Основного Закону, а не нову Конституцію.

“(Конституційна асамблея має) напрацювати системні зміни до Основного Закону, а не новий текст Конституції… Інакше може з’явитися спокуса приймати Конституцію під політичний момент”, – зазначив він.

Литвин підкреслив, що члени науково-експертної групи зі створення асамблеї мають напрацювати свої пропозиції щодо механізму створення цього органу, принципів і алгоритму її роботи.

На його думку, фахівці, які ввійдуть в асамблею, мають проаналізувати переваги і недоліки чинної Конституції з урахуванням світових процесів.

Також він зазначив, що після того, як проект змін до Конституції буде готовий, його повинен буде розглянути і затвердити парламент.

Як повідомляло агентство, колишній Президент (1991-1994) Леонід Кравчук вважає за доцільне закріплення в новій редакції Конституції виборчої системи, за якою будуть проводитися вибори Верховної Ради.

Кравчук виступає за те, щоб проект нової редакції Конституції, який підготує Конституційна асамблея, розглядала Рада, обрана на чергових виборах 2012 року.

21 лютого Президент Віктор Янукович підтримав ініціативу Кравчука щодо створення Конституційної асамблеї.

У цей же день відбулося перше засідання науково-експертної групи з підготовки асамблеї, до складу якої ввійшли вчені-конституціоналісти і сам Кравчук.

Джерело УН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.