Новини України. 9 лютого. Спиртову галузь України врятує тільки приватизація.

Микола Присяжнюк
Присяжнюк врятує український спирт через приватизацію

Таку думку висловив міністр аграрної промисловості Микола Присяжнюк, повідомляє «Дзеркало тижня».

«Впевнений, що майбутнє спиртової промисловості тільки у роздержавленні. Давайте дивитися правді в очі – на наші старі заводи інвестор не прийде. Як би цинічно це не звучало, єдиний спосіб врятувати спиртову галузь – це приватизація. Виробництво повинно бути зосереджено в руках бізнесу», – сказав він.

Міністр зазначив, що «держава повинна отримувати податки і виконувати контрольні функції в тісній взаємодії з асоціаціями виробників».

«Тому постанова Кабміну про реорганізацію «Укрспирту» – це перший крок до роздержавлення галузі», – підкреслив він.

За словами міністра, найближчими завданнями повинні стати підготовка законопроекту про умови приватизації підприємств спиртової галузі та законопроекту про регулювання продажу алкогольної продукції.

«Необхідно забезпечити квоти на постачання нашого спирту на ринки Євросоюзу. Слід провести аналіз та інвентаризацію реального стану спиртових заводів і визначити дві категорії. Перша – підприємства, які слід перепрофілювати для виробництва біопалива, і друга – підприємства, призначені для приватизації виробниками лікеро-горілчаної продукції. Я розпорядився, щоб всі плани з реформування галузі в обов’язковому порядку узгоджувалися з галузевими асоціаціями. Ми повинні погоджувати дії держави і бізнесу в питаннях визначення стратегії приватизації спиртової промисловості», – заявив він

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.