15 лютого. Для навколишнього середовища День святого Валентина – сумна дата, пише журналіст Le Monde Одрі Гаррік.

озеро Найваша
Щозими озеро Найваша дуже висушується

Справа в тому, що взимку троянди не цвітуть, і 70% квітів, що продаються по всій Європі, привозять з Кенії, де для їх вирощування потрібно дуже багато води – найбільш дефіцитного і цінного її ресурсу. Внаслідок цього водні ресурси цієї африканської країни виснажуються.

Біолог Лестерського університету Девід Харпер, більше 30 років вивчає екологію регіону, стверджує, що масові продажі квітів призводять до осушення озера Найваша, так як саме на його берегах розташовані три чверті кенійських ферм із вирощування троянд, які без обмежень викачують воду з озера. Крім того, масове використання пестицидів та інших добрив отруює водойму, а також навколишню флору і фауну.

За словами Харпера, “якщо не будуть введені обмеження, менш ніж через десять років озеро перетвориться на смердючий брудний ставок”.

“В міру скорочення поверхні і глибини озера його вода буде нагріватися, що призведе до поширення мікроводоростей. У будь-який момент озеро може стати отруйним”, – підкреслює Харпер.

Всі троянди, зрізані в Кенії, надходять на квіткову біржу Амстердама, де їх продають великими партіями і постачають з етикеткою “Країна походження – Голландія”. Вже з Амстердама вони розлітаються по всьому світу на літаках, які теж забруднюють атмосферу. Можливо, слід придумати якісь інші способи прояву своєї любові у Валентинів день, щоб це свято стало більш “зеленим”?

За матеріалами Le Monde

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.