Огляд Преси. 16 лютого. Відставка Хосні Мубарака відродила надію на зміни у багатьох країнах арабського світу, де на цьому тижні пройшли масові акції протесту.

Єгипет надихнув Схід

У Бахрейні в ході антиурядових маніфестацій з вимогами політичних і соціальних реформ загинули дві людини. Незважаючи на обіцянки короля продовжити реформи, тисячі маніфестантів вийшли на центральну площу столиці Бахрейну, вимагаючи зміни режиму.

Зростає напруженість і в Ємені, в столиці якої вже четвертий день тривають маніфестації протесту. Щонайменше троє демонстрантів були поранені в сутичках з прихильниками партії влади і поліцейськими в цивільному одязі. Частина маніфестантів намагалася прорватися до президентського палацу, закликаючи до повалення режиму. 2 лютого президент Алі Абдаллах Салех вже пішов на значні поступки, пообіцявши не брати участь у наступних виборах і не робити наступником свого сина, а також пішовши на діалог з парламентською опозицією, яка не брала участь в маніфестаціях.

Хвилювання охопили й Іран, де опозиція після річної перерви вийшла на вулиці. Хоча метою маніфестантів була “підтримка боротьби туніського і єгипетського народів”, звучали на демонстраціях і гасла проти Махмуда Ахмадінежада і Аятолли Алі Хаменеї. “Тим не менше, жорсткість репресій вселяє сумніви щодо майбутнього протестного руху”, – підкреслює газета.

Протести відбилися і на Палестинської автономії, де Махмуд Аббас доручив прем’єр-міністру Салам Файаду сформувати новий уряд. Міністр внутрішніх справ Йорданії також оголосив про пом’якшення закону про збори, які відтепер можуть проводитися без попереднього дозволу, повідомляє видання.

Джерело Le Figaro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.