Огляд Преси. 16 лютого. Відставка Хосні Мубарака відродила надію на зміни у багатьох країнах арабського світу, де на цьому тижні пройшли масові акції протесту.

Єгипет надихнув Схід

У Бахрейні в ході антиурядових маніфестацій з вимогами політичних і соціальних реформ загинули дві людини. Незважаючи на обіцянки короля продовжити реформи, тисячі маніфестантів вийшли на центральну площу столиці Бахрейну, вимагаючи зміни режиму.

Зростає напруженість і в Ємені, в столиці якої вже четвертий день тривають маніфестації протесту. Щонайменше троє демонстрантів були поранені в сутичках з прихильниками партії влади і поліцейськими в цивільному одязі. Частина маніфестантів намагалася прорватися до президентського палацу, закликаючи до повалення режиму. 2 лютого президент Алі Абдаллах Салех вже пішов на значні поступки, пообіцявши не брати участь у наступних виборах і не робити наступником свого сина, а також пішовши на діалог з парламентською опозицією, яка не брала участь в маніфестаціях.

Хвилювання охопили й Іран, де опозиція після річної перерви вийшла на вулиці. Хоча метою маніфестантів була “підтримка боротьби туніського і єгипетського народів”, звучали на демонстраціях і гасла проти Махмуда Ахмадінежада і Аятолли Алі Хаменеї. “Тим не менше, жорсткість репресій вселяє сумніви щодо майбутнього протестного руху”, – підкреслює газета.

Протести відбилися і на Палестинської автономії, де Махмуд Аббас доручив прем’єр-міністру Салам Файаду сформувати новий уряд. Міністр внутрішніх справ Йорданії також оголосив про пом’якшення закону про збори, які відтепер можуть проводитися без попереднього дозволу, повідомляє видання.

Джерело Le Figaro