Огляд преси. 1 лютого. Єрусалим надає допомогу Мубараку і побоюється приходу до влади в Єгипті ісламістів, пише Альдо Бакіс в газеті La Stampa.

Ізраїль боїться приходу ісламістів до влади в Єгипті

“За різними мотивами, в Єрусалимі, в Рамаллаху й у Газі ізраїльські та палестинські керівники, затамувавши подих, стежать за ходом повстання в Єгипті“, – говориться в статті.

У ході спільної прес-конференції з канцлером ФРН Ангелою Меркель прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху розкрив вчора щонайменше одну причину, що викликає занепокоєння в Ізраїлі.

“Ми побоюємося, – сказав він, – що швидкі зміни в умовах, коли існують не всі фундаментальні основи для демократії, можуть призвести до виникнення репресивного режиму, натхненного екстремістським ісламом, який буде топтати цивільні права, заперечувати свободу слова і преси, загрожувати миру і стабільності. Це і мої побоювання”, – наголосив Нетаньяху, додавши, що кожні півгодини його інформують про ситуацію в Єгипті.

“У найскладніший момент Мубарак може розраховувати на серйозну підтримку з боку Ізраїлю. У рамках мирних договорів Нетаньяху вже створив прецедент, давши дозвіл вперше за 30 років на вхід 800 єгипетських військовослужбовців на територію повністю демілітаризованого Синайського півострова для захисту президентського палацу в Шарм-ель- Шейху і для протистояння повстанню бедуїнів в Ель-Аріша“, – пише автор статті.

“Другий привід для занепокоєння, про який Нетаньяху не міг відкрито говорити перед телекамерами, – продовжує Альдо Бакіс, – стосується позиції Обами на підтримку демонстрантів і на шкоду ставшому незручним раїсу. У суботу Нетаньяху просив Сполучені Штати пом’якшити критику, але, як пишуть ізраїльські ЗМІ , Обама, навпаки, “вистрілив у спину Мубараку“, а потім “кинув на поталу масам” свого історичного союзника в регіоні.

Неминуче питання, яке озвучив Ейтан Хабер, колишній радник Іцхака Рабіна:

“Чи не станеться одного разу, що Сполучені Штати подібним чином позбудуться Ізраїлю? ”

Джерело La Stampa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.