Новини економіки. 26 лютого. Франція. Франція вважає, що квоти на експорт сільгосппродукції, які запитує Україна в ході переговорів щодо створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, є невиправданими.

Жак Фор

Про це сказав в інтерв’ю газеті “Дзеркало тижня. Україна” посол Франції в Україні Жак Фор.

Зі слів Фора, обсяги квот, на яких наполягає українська сторона, набагато перевищують обсяги експорту, реалізовані Україною в останні роки.

“Будь-які переговори економічного характеру мають базуватися на наявних торговельних потоках і обсягах, а не на фантазіях і теоретичних припущеннях. Якщо виходити з цього принципу, то нам не зовсім зрозуміла позиція, з якої сьогодні виступає українська сторона”, – сказав посол.

Як повідомляють УН, при цьому Фор зазначив, що у всіх угодах про зону вільної торгівлі, укладених ЄС із іншими країнами, фігурує положення про перегляд, що передбачає можливість зміни відповідних квот, якщо обсяг торгівлі збільшується, і відповідне положення могло б бути внесене і в аналогічну угоду з Україною.

“Нинішня українська позиція призводить до того, що конкретна сфера – агробізнес – сьогодні стає не фактором подальшого просування переговорів, а навпаки, блокує їх на шкоду іншим сферам та іншим секторам економіки, зокрема промисловому, перешкоджає залученню іноземних інвестицій”, – наголосив він.

Крім того, коментуючи положення законопроекту №8053, що передбачає обмеження права експорту об’єктів державного регулювання цін виключно їх виробниками в обсягах власного виробництва і державним агентом з забезпечення експорту, визначеним Кабінетом Міністрів, він зазначив, що створення такої системи виглядатиме дивно для держави, яка заявляє про свою прихильність ринковим принципам.

Фор вважає, що подібна політика може поставити під сумнів можливість подальшого розвитку виробничих потужностей, розширення сільськогосподарського виробництва в країні.

Як повідомляло агентство, 23 лютого прем’єр-міністр Микола Азаров назвав незрозумілою позицію ЄС щодо квотування експорту української сільськогосподарської продукції в переговорах про створення зони вільної торгівлі.

При цьому він зазначив, що пропоновані квоти по суті мають заборонний характер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.