Новини світу. 5 лютого. Куба. Кубинська компанія Rafin придбала 27% акцій кубинської телекомунікаційної компанії ETECSA у Telecom Italia, таким чином, кубинська влада отримала повний фінансовий контроль над ETECSA – вперше з моменту її створення в 1993 році, повідомила місцева преса.

ETECSA - єдиний на Кубі оператор телекомунікаційних послуг.

В даний час 51% акцій ETECSA належить компанії Telefonica Antillana, 27% – компанії Rafin, 11% – компанії Utisa, 6,15% – Фінансовому міжнародного банку Куби (BFI), 3,8% – компанії Negocios en Telecomunicaciones, 0,9 % – Міжнародному торговому банку Куби.

Як випливає з публікації “Гасет Офісьяль” – офіційного друкованого видання кубинського Мін’юсту – операція з продажу італійською компанією 27-процентного пакету акцій кубинськійкомпанії Rafin відбулася 31 січня.

Telefonica Antillana (TelAm), що є головним акціонером ETECSA – акціонерне товариство з кубинським капіталом; Фінансовий міжнародний банк і Міжнародний торговий банк є складовою частиною банківської системи острова.

У свою чергу, Utisa – кубинська компанія зі штаб-квартирою в Панамі, контрольована міністерством інформатики і масових комунікацій Куби. Negocios en Telecomunicaciones представляє Кубу в компанії Albatel, куди також входять телекомунікаційні підприємства Венесуели і Болівії.

Як випливає з опублікованого на Кубі проекту економічного і соціального розвитку країни, сфера телекомунікацій розглядається владою як стратегічна.

За даними Національного статистичного управління країни, в 2009 році на Кубі налічувалося близько 988 тисяч телефонних ліній.

У той же час в 11-мільйонній країні активно зростає число абонентів мобільного зв’язку: за даними ETECSA, якщо в 2003 році на Кубі було лише трохи більше 43 тисяч користувачів стільникових телефонів, то до березня 2010 року їх число збільшилося до 838 тисяч.

Влітку минулого року число абонентів мобільного зв’язку на Кубі вперше перевищило число стаціонарних телефонів і досягло 1,007 мільйона користувачів.

Жителі Куби отримали можливість вільно користуватися послугами мобільного зв’язку в квітні 2008 року, до цього використовувати стільникові телефони могли лише співробітники державних організацій по службової необхідності і іноземці.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.