Новини України. 9 лютого. Підвищення капіталізації державного “Укрексімбанку”, ініційоване першим віце-прем’єром України Андрієм Клюєвим, може посприяти фінансуванню його бізнесів.

Андрій Клюєв
Клюєв використає гроші "Укрексімбанку" для свого бізнесу

Партнером у реалізації низки проектів братів Клюєвих може виявитися глава Національного банку Сергій Арбузов, пишуть “Экономические известия”.

Видання нагадує, що раніше на засіданні уряду Андрій Клюєв повідомив про намір скарбниці збільшити статутний капітал державного “Укрексімбанку”.

“Це необхідно для того, щоб активізувати фінансування програми інвестиційно-інноваційної діяльності до 2015 року, в першу чергу в реалізацію цієї програми будуть включені держбанки”, – сказав чиновник.

За словами першого віце-прем’єра, вже підготовлено перелік з 163 інвестиційних проектів інноваційного характеру загальною вартістю 368 млрд. грн. для початку (або продовження) їх реалізації в 2011 році.

На думку голови правління одного з найбільших банків, такими проектами можуть виявитися бізнеси самого Клюєва.

“У нього багато кредитів в “Укрексімбанку”. Зокрема, позики там отримували “Укрпідшипник”, “Запорізький завод напівпровідників” і деякі інші об’єкти”, – розповів банкір.

Він вважає, що саме “Запорізький завод” отримає частину коштів, які будуть спрямовані з казни в держбанк.

“Цей завод виробляє продукцію для реалізації мільярдного проекту з будівництва електростанцій на сонячних батареях в Криму, які визнані інноваційними”, – говорить фінансист.

У свою чергу джерело в банку говорить, що виділення коштів на такі проекти буде неможливим без згоди правління.

“Ситуація в тому, що Андрій Клюєв має вплив тільки на частину правління банку, тоді як інша, значна його частина, зобов’язана своїм призначенням голові НБУ Сергію Арбузову і з розумінням відноситься до його думки. Таким чином, тільки за наявності домовленостей між Арбузовим і Клюєвим вони володіють достатньою кількістю голосів, щоб провести через правління банку необхідне рішення”.

При цьому співрозмовник видання відзначає, що ходять чутки про спільні бізнес-інтереси Арбузова і Клюєва.

“Зокрема, говорять, що проекти з електроенергетики вони реалізовували разом. Зараз Арбузов вийшов з цього проекту (що може пояснювати дохід в 150 млн. грн., Задекларований главою НБУ за минулий рік, – ред.), однак у них занадто давні і щільні стосунки з Клюєвими, щоб він заблокував цю операцію”, – упевнене джерело.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України збільшив статутний фонд “Укрексімбанку” на 19,5 млн. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.