Новини науки. 16 лютого. Німеччина. Авcтралійскій режисер і дослідник Філіп Мора, який в даний момент працює над документальною історією Третього Рейху, виявив в німецьких архівах два раніше невідомих історикам фільми.

Кіно у 3D знімали ще у Геббельса

Стрічки, вироблені в середині тридцятих років, зняті за технологією, схожою з тим, що сьогодні називається 3D. Мора розповідає, що фільми зняті на 35-міліметрову плівку за допомогою двох камер або двох об’єктивів, перед якими, ймовірно, встановлювалася спеціальна призма.

Картини були випущені на замовлення міністерства пропаганди, на чолі якого стояв Геббельс. Їх тривалість не більше півгодини, проте якість стереоскопічної картинки вражає. Один з фільмів знято в жанрі мюзиклу, чия дія розгортається на заміському пікніку. У ньому є дуже ефектна сцена, що включає в себе ефект бризок жиру від смаженої ковбаси, що летять у глядача. Другий фільм знятий в комедійному ключі.

Вважається, що фільми з застосуванням технології подібного рівня почали знімати в США тільки в 50-х роках XX століття. Однак виявлена Мором знахідка оспорює право Голлівуду на винахід 3D. В усіх наявних архівних документах знайдені стрічки описуються як «просторові фільми» (Raum Fulm), а тому до цих пір ніхто не здогадувався, що мова йде саме про технології тривимірного зображення.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.