Новини світу. 7 лютого. Камбоджі закликав Раду Безпеки ООН чинити тиск на Таїланд, який здійснив вторгнення на її територію в районі стародавнього індуїстського храму Преах Віхеар.

Храм Преах Віхеар

“Камбоджа наполягає на скликанні позачергового засідання Ради Безпеки з тим, щоб міжнародне співтовариство втрутилося в ситуацію на камбоджійсько-таїландському кордоні”, – йдеться в посланні, направленому в ніч на понеділок прем’єр-міністром Камбоджі Хун Сеном в РБ ООН.

“Таїландські військовослужбовці здійснюють агресію щодо Камбоджі з застосуванням важкої артилерії”, – цитує звернення

Незважаючи на те що Камбоджі і Таїланд домовилися про перемир’я на кордоні, таїландська армія “як і раніше не залишає спроб просунутися вглиб камбоджійської території і систематично піддає її обстрілу з важких знарядь”, підкреслюється в посланні.

Збройні зіткнення в районі храму Преах Віхеар стихійно спалахнули в минулу п’ятницю, після затишшя, яке тривало кілька місяців. Як заявляє камбоджійська сторона, конфлікт розпочався з того, що загін тайських військових за допомогою бульдозерів зніс загородження на території Камбоджі і просунувся на півкілометра вглиб, після чого армія була змушена відкрити по порушникам вогонь.

Усі наступні дні перестрілки тривали з застосуванням артилерії. За твердженнями кожної зі сторін, вона піддалася обстрілу з боку супротивника 130-мм і 155-мм снарядами. За деякими даними, не менше 15 військовослужбовців з обох сторін загинули.

На двох зустрічах представників регіональних командувань збройних сил обох країн, сторони взяли на себе зобов’язання не допустити ескалації напруженості і відновити переговори по врегулюванню прикордонного конфлікту. Однак збройні сутички та артилерійські обстріли, які призвели до пошкоджень самого храму Преах Віхеар, так і не припинилися до теперішнього часу.

Напруженість на тайландсько-камбоджійському кордоні зберігається вже більше двох років з того моменту, як в липні 2008 року ЮНЕСКО задовольнила заявку Пномпеня, включивши до списку світової культурної спадщини як камбоджійський об’єкт розташований на спірній ділянці храмовий комплекс Преах Віхеар 11-го століття будівлі.

Таїланд з таким рішенням не погодився і заявив свої претензії на цю культову споруду, оскільки в районі, де вона розташована, ніколи не вироблялась демаркація кордону.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.