Новини світу. 24 лютого. Лівія. На підступах до столиці Лівії зосереджуються африканські найманці і озброєні прихильники Муамара Каддафі, все це відбувається на фоні переходу армійських підрозділів на бік протестуючих, повідомляє New York Times.

Муамар Каддафі

Полковник Каддафі не довіряє тепер навіть власним генералам, підкреслює видання. Тому він розраховує на допомогу африканським найманців, яким він допомагав у підготовці та оснащенні. Багато хто з них воював в численних африканських конфліктах, в тому числі в Сомалі, тепер Каддафі викликав їх назад.

Свідки повідомляють, що найманці і озброєні прихильники лідера Лівії, перебувають на дорогах, що ведуть до Тріполі. Встановлено численні блокпости, найманці і озброєні прихильники Каддафі перевіряють документи всім бажаючим виїхати чи в’їхати в Тріполі.

Раніше стало відомо, що глава МВС Лівії закликав армію переходити на бік протестуючих, також західні ЗМІ повідомляли про численні випадки переходу солдатів лівійської армії на бік протестуючих. Каддафі вже звинувачували у використанні іноземних найманців, у тому числі для нанесення ударів авіації по протестуючих, в яких підозрювали українських льотчиків. Міністерство оборони України спростувало цю інформацію

За повідомленнями західних ЗМІ східна частина країни, у тому числі друге за величиною місто Лівії Бенгазі, контролюється прихильниками опозиції.

Під час масових заворушень в Лівії, за даними глави МЗС Італії, загинуло близько тисячі осіб.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.