Новини культури. 23 лютого. Кабінет Міністрів присудив урядову премію імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2010 рік письменниці Марії Пономаренко.

Марія Пономаренко
Марія Пономаренко

Про це сказано в повідомленні прес-служби віце-прем’єр-міністра, міністра з питань регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Віктора Тихонова.

Премію присуджено їй у номінації “Літературні твори для дітей та юнацтва”.

Пономаренко є автором творів “Жайворонок”, “Сонячна країна – моя Україна”, “Усміхнений соняшник”.

Лауреати визначалися таємним голосуванням на засіданні комітету з присудження цієї премії, який очолює Тихонов.

Зі слів віце-прем’єра, на здобуття цієї премії всього було подано більш ніж 40 творів, зокрема 23 у номінації “Літературні твори для дітей та юнацтва”, 14 – у номінації “Художнє оформлення книг для дітей та юнацтва”, 3 – у номінації “Театральні спектаклі для дітей та юнацтва”, 1 – у номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва”.

У номінації “Художнє оформлення книг для дітей та юнацтва” перемогла Марина Пузиренко з книгою “Лускунчик”, у номінації “Театральні спектаклі для дітей та юнацтва” перемогла творча група Рівненського академічного обласного театру ляльок зі спектаклем “Лісова пісня” (за мотивами драми-феєрії Лесі Українки).

Переможцем у номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва” стала режисер Оксана Карпус (Українська студія анімаційних фільмів, Київ), яка отримала цю премію за анімаційний фільм “Театральний роман”.

Премію імені Лесі Українки за 2009 рік за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва Кабмін присудив письменникові Дмитру Чередниченку за книгу “Хлопчик Горіхове Зерно та Лісовичка”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.