Новини світу. 20 лютого. Ірак. Відразу кілька міст Іраку охопили народні хвилювання.

Іракці вимагають звільнення влади

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, ситуація виходить з-під контролю влади. У Багдаді зіткнення між маніфестантами і поліцією йдуть на підступах до добре охороняємої “зеленої зони”, де знаходяться урядові установи. Поліція попередила спробу молодіжних груп провести мітинг на центральній площі, яка, як і в Єгипті, називається Тахрір. У столиці та ще кількох містах пройшли марші вдів та інвалідів.

При цьому особливу тривогу влади викликає зміна гасел – замість вимог економічного і соціального характеру звучать політичні. Демонстранти вимагають відставки уряду Нурі аль-Малікі, який, на їхню думку, не може впоратися з ситуацією, і розпуску парламенту. Сам Аль-Малікі в своєму зверненні по телебаченню повідомив про вживання заходів щодо оздоровлення економічної ситуації і поліпшенню постачання населення. Він закликав іракців “набратися терпіння і не ставити під загрозу стабільність в країні”.

Мітинги і ходи проходять в провінціях Найнава, Зі-Кар, Басра. Вулиці Рамаді – адміністративного центру сунітської провінції Анбар, де тиждень не припиняються бурхливі маніфестації – патрулюються військовими. Тим не менш, жителі продовжують акції протесту. Війська направлені до Насирія для наведення порядку.

На півночі в Сулейманії збройні формування розігнали 15 тисяч маніфестантів, які вимагали проведення нагальних реформ в курдському автономному районі. Опозиційний рух “За реформи” засудив курдського лідера Масуда Барзані “за придушення свобод в автономії”. Богослови на проповідях в багдадських мечетях підтримали “законні вимоги іракського народу” і засудили “жорстоке поводження з маніфестантами” з боку влади.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.