Новини технологій. 25 лютого. Корпорація Intel анонсувала новий високошвидкісний інтерфейс ThunderboltTm для з’єднання PC, який об’єднає високошвидкісну передачу даних і HD-відео в одному кабелі.

Intel, інтел
Intel презентувала Thunderbolt

Технологія Thunderbolt, що підтримує передачу даних на швидкості 10 Гб/c, дозволяє транслювати не конвертуючи HD-відео менш ніж за 30 секунд. Цей інтерфейс, розроблений Intel, з’явиться на ринку в рамках співпраці з Apple, і вперше буде реалізований у новій лінійці ноутбуків Apple MacBook Pro.

Технологія ThunderboltTm (попередня назва Light Peak) призначена для більш швидкої передачі відео, спрощення з’єднання між пристроями і створення нових способів використання комп’ютерів. Для цього використовується об’єднання високошвидкісної передачі даних і HD-відео за допомогою одного кабелю. У ThunderboltTm використовуються два методи комунікації або протоколу: PCI Express для передачі даних і DisplayPort для цифрових дисплеїв.

PCI Express дозволяє підключатися до широкого спектру пристроїв, а DisplayPort – передавати зображення з роздільною здатністю більше 1080p, а також до восьми аудіоканалів одночасно.

Інтерфейс ThunderboltTm сумісний з існуючими DisplayPort-дисплеями і адаптерами. Всі пристрої, що працюють за технологією ThunderboltTm, мають загальний роз’єм, і дозволяють користувачам підключати їх послідовно один за іншим з допомогою електричного або оптичного кабелю.

Технологія ThunderboltTm відповідає всім вимогам фахівців, що професійно працюють з HD-відео. Наприклад, відео-оператори можуть використовувати аудіо і відео пристрої з високою пропускною здатністю для захоплення або мікшування і отримувати результати обробки в режимі реального часу з низькою затримкою і високою точною синхронізацією. Завдяки підтримці швидкості до 10 Гб/с, важкі мультимедійні файли передаються швидше, відповідно, менше часу витрачається на перегляд і редагування відео. Дані також зберігаються і відновлюються швидше, тому менше часу витрачається на доступ до архівного контенту. Для користувачів мобільних PC, наприклад, ультратонких ноутбуків, зручність забезпечується завдяки наявності одного роз’єму, що розширює можливості використання HD дисплеїв і високошвидкісних мультимедійних пристроїв вдома та в офісі.

Технологія ThunderboltTm працює на контролері чіпу Intel, і використовує невеликий конектор. Він підходить для мобільних пристроїв і буде використаний в продуктах, що підтримують технологію.

В даний час низка інноваційних компаній оголосили про плани підтримки технології ThunderboltTm у своїх майбутніх продуктах, у тому числі Aja, Apogee, Avid, Blackmagic, LaCie, Promise і Western Digital.

За матеріалами Руформатор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.