Новини світу. 1 лютого. Михайло Ходорковський написав лист генеральному директору ВГТРК Олегу Добродєєву, в якому зізнався в “злочинному намірі на розвиток ЮКОСа”.

Ходорковський зізнався в злочинному намірі

Інтернет-ресурс “Особлива літера” опублікував лист колишнього власника ЮКОСа Михайла Ходорковського, який він написав Олегу Добродєєву слідами репортажу, показаного телекомпанією ВГТРК в програмі “Вести недели” 16 січня. У листі він подякував генеральному директору компанії за “увагу і точне відображення позиції сторони обвинувачення і Хамовнічному суді” і пояснив, чим було продиктоване бажання висловити свою позицію щодо показаного репортажу:

“Ви керуєте держкомпанією, а державні чиновники звинувачення “не читали, але підсудних засуджують”. Можливо, написане, допоможе їм зрозуміти, чим обурені думаючі люди в Росії та за її межами. А таке розуміння необхідне, щоб Ваша позиція не виявилася односторонньою.:)”.

У тексті листа Михайло Ходорковський звертає увагу Олега Добродєєва на той “загальновідомий факт”, що до 2003 року ЮКОС був другим після “Газпрому” платником податків в країні і висловлює тези, неодноразово озвучені під час судового процесу як стороною захисту, так і самими підсудними. Суть їх зводиться до простої дилеми: якщо ЮКОС можна вважати власником нафти і вигодонабувачем від її продажу, що було підтверджено Басманнським судом Москви, який, нагадаємо, виніс перше судове рішення у справі Ходорковського, то звинувачення в тому, що ту ж саму нафту співвласники ЮКОСа викрали у видобувних підприємств компанії, не витримує ніякої критики. Це судове рішення Михайло Ходорковський у листі назвав “шизофренією” і вказав на те, що воно є прямим порушенням статті 90 кримінального кодексу Росії, яка забороняє судам встановлювати інше, ніж встановлено чинним рішенням іншого суду.

Резюмую свої роздуми, Михайло Ходорковський пише:

“таким чином, ключовим питанням стало:

– Якщо нафту вилучив я, і безоплатно, злочин “привласнення”;
– Якщо нафту купив ЮКОС по трансфертній ціні, і він же отримав вигоду від подальшої реалізації, – злочину немає.

Хамовнічеський суд вирішив: нафту вилучив я, особисто і безоплатно “.

У тексті листа Ходорковський рясно цитує судові акти – витяги з рішення Арбітражного суду Москви, вирок Хамовнічного суду колишнім співвласникам ЮКОСа – і на підставі наведених цитат зізнається:

“Повністю викрито: дійсно, збільшував обсяги виробництва компанії, займався капвкладеннями, платив дивіденди, щоб отримувати все більший прибуток! Зізнаюся у злочинному намірі на розвиток ЮКОСа:). Цікаво, як це узгоджується з “безоплатним вилученням всієї нафти”?

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.