Новини світу. 5 лютого. Хакери неодноразово просочувалися в систему комп’ютерної мережі нью-йоркського ринку цінних паперів Nasdaq, пише в суботу газета Wall Street Journal.

хакери зацікавилися ціннимим паперами

Безпосередньо сама електронна платформа торгів не постраждала від дій зловмисників, проте сліди їх впровадження в комп’ютерну систему були зафіксовані.

Поліція почала розслідування і намагається з’ясувати мотиви злочинців. На даний момент існують різні версії: від загрози національної безпеки до крадіжки грошових коштів і виведення з ладу знаменитої біржі.

“До теперішнього часу порушники, мабуть, тільки придивляються”, – цитує газета слова неназваного чиновника, знайомого з обставинами комп’ютерних взломів у Nasdaq.

Такої ж думки дотримується колишній комп’ютерний експерт з Всесвітнього Банку (World Bank) Том Келлерманн (Tom Kellermann).

“Досвідчені хакери відразу не намагаються заволодіти ситуацією, найчастіше вони спочатку займаються тим, що називається, збором інформації”, – сказав Келлерманн.

Поліція намагається з’ясувати особи комп’ютерних зломщиків. У слідчих є деякі докази того, що хакери діяли з Росії, однак зловмисник може бути звідки завгодно і, можливо, тільки використовує комп’ютери в РФ.

Nasdaq ніяк не коментує повідомлення з приводу хакерських атак, відзначає Wall Street Journal.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.