Новини України. 2 лютого. У середу на черговому засіданні парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони розглядався законопроект №7562, що пропонує дозволити приватизацію вітчизняної ГТС та скасовує пільги численним категоріям українців.

Анатолій Гриценко
Гриценко: влада займається звичайним шулерством у питанні ГТС

Члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді відхилити цей законопроект за підсумками розгляду у першому читанні.

Голова комітету Анатолій Гриценко пояснив, що назва законопроекту №7562 “Про гарантії держави щодо виконання рішень суду” жодним чином не відображає його змісту. До того ж – створює передумови для втрати стратегічних об’єктів енергетики та завдає відчутного удару по мільйонах українців.

“Ці два стратегічних завдання приховано у перехідних та прикінцевих положеннях, – відзначив Гриценко після засідання Комітету. – Це не що інше, як політичне шулерство”.

Як вказує голова Комітету, у прикінцевих та перехідних положеннях цього законопроекту скасовується закон “Про введення мораторію на примусову реалізацію майна”, а також вносяться зміни ще до 16 законів України.

“Якщо цей законопроект буде прийнято, рівень гарантованих державою соціальних стандартів визначатиме не закон, а Кабінет міністрів. Як захоче – так і визначить. На власний розсуд”, – цитує нардепа прес-служба “Громадянської позиції”.

Гриценко впевнений, що це призведе до суттєвого обмеження або повного скасування соціальних пільг і гарантій для багатьох категорій українців.

“Якщо дозволити Кабміну розпоряджатися рештою соціальних гарантій та пільг – з ними буде те ж саме, – переконаний Гриценко. – Соціальні стандарти, які держава гарантує своїм громадянам, визначає закон. Ніякого ручного керування допускати не можна! До того ж, це створює умови для корупції”.

Втім, він погодився, що система пільг і соціальних гарантій давно потребує реформування. Але робити це треба системно, після проведення широкої дискусії з фахівцями, пояснення громаді.

Резюмуючи висновок Комітету з питань нацбезпеки та оборони, Гриценко застеріг владу від «намагання проштовхнути без широкого громадського обговорення законопроекти, які зачіпають інтереси мільйонів українців і створюють загрози національній безпеці».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.