Новини України. 23 лютого. Міністерство закордонних справ доручило посольству України в Росії забезпечити якнайшвидше повернення тих українців, які були евакуйовані з Лівії Росією, в Україну.

Костянтин Грищенко
Грищенко доручив Росії якнайшвидше повернути українців додому

Про це сказав міністр закордонних справ Костянтин Грищенко на прес-конференції.

Зі слів міністра, вранці у середу літак Росії, що прилетів у Лівію 22 лютого, вилетів із країни, маючи на борту кілька десятків громадян України.

“Мною дане доручення посольству України в Російській Федерації для того, щоб у гранично стислий термін допомогти їх (українців) відправити з Москви в міста за їхнім бажанням, там де вони мають свої будинки”, – сказав Грищенко.

Міністр повідомив, що основною перешкодою для здійснення евакуації українців була відсутність зв’язку з посольством у Лівії, однак зараз він вже налагоджений.

Грищенко підкреслив, що питання безпеки життя й евакуації українців є зараз пріоритетним для міністерства.

Нагадаємо, сьогодні Україна почала евакуацію українців з Лівії літаком Іл-76.

Крім цього, частина українських громадян, що виявили бажання покинути Лівію, зроблять це на літаку Міністерства з надзвичайних ситуацій Росії, що у середу, 23 лютого, у другій половині дня повинен повернуться в Москву, а також на російському поромі, що 22 лютого вийшов з порту міста Бенгазі (Лівія) і 24 лютого повинен прибути в Туреччину.

Крім цього, МЗС досяг попередніх домовленостей про те, що грецький і турецький пороми, прибуття яких очікується в порт Бенгазі на цьому тижні (до 27 лютого), будуть приймати на борт українських громадян, у тому числі й тих, які не будуть мати діючих віз для виїзду в Грецію й Туреччину.

З 15 лютого в Лівії проводяться масові акції протесту з вимогою відставки лідера Лівії Муамара Каддафі. За різними даними, в країні внаслідок заворушень загинули вже понад 1 тисяча осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.