Новини України. 9 лютого. Предстоятель Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар йде у відставку.

Любомир Гузар
Любомир Гузар йде у відставку

Папа Римський прийняв відставку, про яку Блаженніший давно просив за станом здоров’я”, – сказало джерело в греко-католицькій церкві, передає Kyiv Post.

За словами співрозмовника, офіційне оголошення про відставку очікується тільки 10 лютого.

Своєю чергою джерела NM повідомляють, що наступником Любомира Гузара на посаді глави греко-католицької церкви може стати Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Йосиф (Мілян).

77-річний кардинал очолює українських греко-католиків з 2001 року. Не дивлячись на те, що титул предстоятеля дається довічно, Гузар кілька років просив Папу Римського про відставку у зв’язку з погіршенням здоров’я.

Після відставки на його місце буде призначений тимчасовий адміністратор, а нового главу церкви оберуть протягом двох місяців на зборах Священного Синоду, на який з’їдуться єпископи з усього світу.

Українська греко-католицька церква – найбільша з східно-католицьких церков. Вона налічує близько 5,5 мільйонів віруючих.

Любомир Гузар очолює УГКЦ з січня 2001 року. Він став першим главою церкви, обраним за час незалежності України.

Глава УГКЦ народився у Львові 26 лютого 1933 року. У 1944 році його родина змушена була виїхати з України. Спочатку жила в Австрії, а в 1949 році переїхала до США.

Гузар у березні 1948 року присвячений в сан священика. Проводив діяльність священика в США, в той же час продовжив навчання, вивчаючи філософію в університеті Нью-Йорка. Богословську освіту здобув у Католицькому університеті у Вашингтоні. У 1954 році він отримав ступінь бакалавра, 1967 році – ступінь магістра. У квітні 1977 року був висвячений патріархом УГКЦ Йосифом Сліпим у сан єпископа.

У 1993 році повернувся в Україну. До квітня 1996 Гузар був екзархом Києво-Вишгородської єпархії. 14 жовтня 1996 Синод єпископів УАПЦ обрав його єпископом-помічником з делегованими правами глави УГКЦ.

Був обраний главою УГКЦ 25 січня 2001 після смерті кардинала Мирослава Івана Любачівського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.