Новини України. 18 лютого. Гідрометеорологічний центр прогнозує високе весняне повіддя в басейні річки Прип’ять у Волинській і Рівненській областях.

повінь, Львівщина
Рівненщину і Волинь заллє цієї весни

Про це на прес-конференції повідомила начальник відділу гідрологічних прогнозів Гідрометцентру Вікторія Бойко.

“Найнебезпечніша ситуація на сьогодні, і, безсумнівно, вона буде зберігатися такою… на Волині й частково на Рівненщині, де протікають поліські річки Прип’яті“, – сказала вона.

Вона зазначила, що вже зараз рівень води там перевищує середні показники для весни, є значні затоплення, у тому числі сільгоспугідь, присадибних ділянок і приватних будинків.

Бойко зазначила, що негативну дію річкових вод може бути посилено підняттям рівня ґрунтових вод, впливом меліоративних систем і каналів місцевого значення.

“Навіть при незначних фактичних снігозапасах, а тим більше у разі їх збільшення і їх танення з дощами, можливо значне й тривале затоплення територій, населених пунктів і господарських об’єктів насамперед на Волині“, – підкреслила вона.

Бойко прогнозує, що на території чорнобильської зони, по якій також протікає Прип’ять, загрози високого весняного повіддя не буде.

Експерт також зазначила, що небезпечною може бути ситуація також на річках басейну Західного Бугу.

У цілому, представник Гідрометцентру зазначила, що по Україні весна буде набагато спокійнішою порівняно з 2010 роком.

З її слів, зараз фактори весняного повіддя для Лівобережжя й Правобережжя досить відрізняються, оскільки на лівобережній частині України протягом всієї зими був стабільний сніговий покрив, а на правому березі він був дуже незначний.

“Ці фактори, поєднані з тим, що ґрунт не промерз, хоча й досить вологий, вказують на те, що в нас весняне повіддя на більшості річок буде середнє й нижче за середнє”, – сказала вона.

За словами Вікторії Бойко, максимум, чого можна чекати, – це затоплення заплавних територій річок без загрози небезпечних наслідків для господарських об’єктів і населених пунктів.

Джерело Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.