Новини політики. 22 лютого. В Україні немає русифікації – українську мову вчить навіть прем’єр-міністр Микола Азаров, який не зробив цього за 20 років незалежності країни.

Ганна Герман

Про це заявила заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман у Міжнародний день рідної мови, 21 лютого, інформує ЛІГАБізнесінформ.

“Я думаю, що усе більше й більше з кожним роком ми чуємо українську мову в Україні. І те, що сьогодні батьки в Донецьку й Луганську відстоюють україномовні школи, – це надзвичайно позитивний процес”, – сказала вона.

“Ще декілька років тому, коли ми їхали в цей регіон, батьки скаржилися, що в першому класі дітей учать українською мовою. Таким чином, сьогодні любов, повага й потяг до української мови росте”, – вважає Герман.

“Подивіться: навіть Азаров учить українську мову. Виходить у нього це добре чи в чомусь не дуже – але він хоче вчити мову й намагається це робити. А за 20 років незалежності він цього не робив. І я б не говорила про рівень. Людині потрібно допомагати навчитися. Тому що це надзвичайно позитивно”, – зазначила заступник глави АП.

За її словами, таким чином стверджується незалежність України, її культура й цінності.

“Те, що президент Віктор Янукович посилає в бібліотеку до Москви україномовні книги зі своєї бібліотеки, свідчить про те, що ми стверджуємося як народ, держава, і як громадяни держави”, – додала Герман.

“Річ не в тому, скільки говорити про українізацію. Можливо, якщо ми менше про це говоримо, то процес іде куди швидше. Ющенко гнав коней поперед себе – і до чого це призвело? Люди не люблять, коли їм що-небудь нав’язують, тим більше українці”, – сказала вона.

За словами Герман, “українці звикли завжди все робити всупереч”.

“Приміром, усупереч міністру Табачнику. Якби він нав’язував студентам українську мову, то вони б боролися з цим. Сьогодні він нав’язує їм щось інше – вони відповідають дзеркально, вимагаючи українську мову. Тож мені іноді здається, що, можливо, це в Табачника така тактика, щоб на сході України виступали за українську мову? Ну, якщо так – браво!” – зазначила, сміючись, Герман.

“Я завжди кажу: головне – результат. Тому що головне – розбудити любов до української мови. Побудувати школу – це дуже просто, тому що це цегла, цемент, дерево й гроші. А ось розбудити любов до рідної мови – це дуже важливо”, – сказала вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.