Новини України. 21 лютого. Україна за рахунок знижки на російський газ отримала субсидію у розмірі 1,8 млрд дол.

газ
В Газпромі кажуть, що України непогано заробляє на транщиті газу

Про це повідомив сьогодні начальник управління структурування контрактів та ціноутворення “Газпром експорту” Сергій Комлєв.

Мова йде про економічний ефект домовленостей квітня 2010р. – тоді сторони домовилися, що Україна отримує знижку в 30% від ціни газу (але не більше 100 дол за 1 тис. куб. м.) в обмін на продовження перебування російського Чорноморського флоту на колишньому місці.

У той же час виручка Україна від транзиту російського газу в 2010р. зросла до $2,6 млрд. Це в 1,5 рази більше показника 2009р. і більш ніж удвічі від результату 2008р., повідомив генеральний директор ТОВ “Газпром збут України” Анатолій Подмишальський.

Він також розповів, що середня ціна на газ для України в 2011р. складе 280 дол за 1 тис. куб. м. У I кварталі 2011р. ціна встановлена на рівні 264 дол/тис.куб.м.

Глава “Газпром збут Україна” також додав, що в 2011р. компанія планує поставити Україні 40 млрд куб. м газу, тим самим підтвердивши раніше озвучені плани Газпрому.

Тим часом далеко не всі в Україні вважають, що Київ економить на російському газі. Колишній міністр економіки України, а нині депутат ВР Арсеній Яценюк нещодавно виступив з різкою критикою газпромівської політики. На його думку, Україні в останні три роки платить на 50 дол дорожче, ніж Європа, і фактично “дотує Газпром” – як переплачуючи за газ, так і недоодержуючи від Росії за транзит.

Десятирічні контракти на поставку російського газу в Україну і його транзит через територію цієї країни підписали між Газпромом і “Нафтогазом України” у січні 2010р. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальне формульну зміну ціни. У квітні 2010р. Газпром і “Нафтогаз Україна” погодили знижку на газ для України, згідно якої зниження становить 30% від ціни газу, але не більше $100 за 1 тис. куб. м. Домовленості були досягнуті в рамках “харківської угоди”, за яким Чорноморський флот залишився на території Україні.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.