Новини світу. 5 лютого. Франція. Французький уряд почав фінансування проекту створення важкої торпеди нового покоління F21, яку планується використовувати на підводних човнах.

Французи розробляють нову торпеду

Після прийняття на озброєння торпеди в 2016 році, її можна буде використовувати протягом 40 років. Обсяги фінансування програми офіційно не розголошуються, повідомляють французькі ЗМІ.

Створенням нових типів озброєнь для підводних човнів у Франції займається компанія BU ASM, яка структурно входить до корпорації DCNS. На першому етапі французькі інженери планують створити 100 торпед F21, які будуть обладнані спеціальними захисними системами від випадкової детонації або пуску. В якості двигуна планується використовувати двигун на алюмінієво-срібній електричній батареї, яка активується при контакті з морською водою.

Запуск буде здійснюватися спеціальним апаратом, з якого торпеда буде виштовхуватися спецпристроєм, після чого через клапан в батарею буде потрапляти вода і запуститься двигун. Довжина нової торпеди становитиме 533 міліметри, вага – 1,2 тонни. Вона здатна вражати надводні та підводні цілі на відстані до 50 км і на глибині до 500 м.

Торпеда також буде оснащена цифровою системою управління, завдяки чому зможе отримувати інформацію про пріоритетність цілей. Бойова частина буде наповнена вибухівкою PBX B2211 і буде мати плазмовий детонатор. За призначенням F21 буде використовуватися як з бойовою, так і з навчальною метою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.