Новини світу. 23 лютого. Франція вирішила заморозити на своїй території рахунки та майно колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака за запитом єгипетської влади, йдеться в комюніке МЗС Франції.

Франція заморозила гроші Мубарака

За даними міністерства, 22 лютого влада Єгипту офіційно попросила Францію заморозити власність, рахунки та майно колишнього президента, його дружини, двох їхніх синів і їхніх дружин.

“На підставі Конвенції ООН проти корупції, зокрема статті 55, і в порозумінні з попередніми заявами, (голова МЗС) Мішель Алліо-Марі доручила передати цей запит компетентним органам, щоб вони приступили до відповідних дій”, – говориться в документі.

Напередодні МЗС Єгипту доручив своїм дипломатичним представництвам в різних країнах домогтися заморожування зарубіжних активів Мубарака і членів його сім’ї. За день до цього прокуратура Єгипту звернулася до міністра закордонних справ з проханням закликати інші держави заморозити всі зарубіжні активи родини колишнього президента Єгипту.

Мубарак 11 лютого подав у відставку з посади президента і передав владу армії. Його відставка була результатом деградації економічної та соціальної ситуації, а також обвалу в системі внутрішньої безпеки країни. Експерти вважають, що головними причинами народних заворушень у Єгипті стала соціальна несправедливість, корупція і злидні. За час масових протестів в Єгипті загинули 365 чоловік і більше 5 тисяч отримали поранення.

Після відходу президента у ЗМІ почали з’являтися повідомлення, що на рахунках його сім’ї за кордоном лежать мільярди доларів. У ході демонстрацій супротивники колишнього президента вимагали повернути ці гроші в країну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.