4 лютого. Соціальні мережі, службовці мільярду людей інформаційними і комунікаційними центрами, небезпечні для тоталітарних режимів в силу своєї непідконтрольності

facebook twitter
Соціальні мережі стають потужною загрозою для тоталітарних режимів

Схоже, що багато урядів відчувають справжній страх перед великими інтернет-платформами, що як ніколи швидко передають інформацію. Влада Єгипту відключила інтернет на кілька днів, а в таких країнах, як Китай, Facebook або Twitter взагалі заборонені, пише Хольгер Шмідт у своїй статті для Frankfurter Allgemeine.

У Єгипті, де число користувачів Facebook досягає 5 млн, перші протести були організовані саме в цій соціальній мережі.

Як повідомляє газета, “число людей у світі, які спілкуються на цих інтернет-платформах, досягла майже мільярда. Тим часом майже 600 млн людей вже є користувачами Facebook і щодня надсилають один одному посилання на один мільярд повідомлень, постів у блогах або фотоальбомах. У Twitter щодня пишеться близько 110 млн коротких повідомлень, майже чверть яких містить посилання на джерело інформації в інтернеті”.

Для “покоління Facebook” велика частина світових інформаційних і комунікаційних потоків проходить через дві ці мережеві платформи. Новим і особливо небезпечним для тоталітарних режимів є відсутність у них центральної інстанції. Тому ніякий інший веб-сайт так часто не блокується державами та організаціями, як Facebook.

Низка країн, наприклад, США, обговорюють так званий Kill-Switch – вимикач для інтернету, щоб натисканням цієї “кнопки-вбивці” можна було зупинити спілкування людей один з одним, пише видання.

За матеріалами Frankfurter Allgemeine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.