Новини України. 4 лютого. Власник Group DF, український бізнесмен Дмитро Фірташ зацікавлений у купівлі ВАТ “Азот” (Черкаси).

Дмитро Фірташ
Фірташ йде на "Азот"

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Харкові, коментуючи заяву власника ВАТ “Азот” Олександра Ярославського про бажання продати підприємство за $800 млн.

“Те, що ми готові купити, – це факт, і, напевно, ми будемо брати участь в цьому – теж це факт. Ціна питання сьогодні невідома. Питання, багато чи мало, господар називає цифру і буде дивитися, які покупці з’являться. Заплатять більше – значить, заплатять більше “, – сказав Фірташ.

Він зазначив, що концентрація підприємств, що спеціалізуються на виробництві мінеральних добрив, в руках одного власника дозволить більш успішно конкурувати на світовому ринку.

“Моє завдання сконцентрувати всю хімічну промисловість, інакше не можна буде конкурувати. Ми не можемо поодинці конкурувати, тобто ми повинні купити їх”, – підкреслив бізнесмен.

“Питання, куплю, чи не куплю, – це досить велике питання. Зараз будемо боротися за Черкаси, якщо Ярославський вирішив продавати, тобто він виставив планку, то з ним будемо зідзвонюватися і вирішувати”, – розповів Дмитро Фірташ.

ВАТ “Азот” – одне з найбільших підприємств України з виробництва мінеральних добрив, іонообмінних смол, капролактаму та іншої хімічної продукції. Виробничі потужності при повному завантаженні складають близько 3 млн. мінеральних добрив на рік.

В кінці березня 2007 року український бізнесмен, співвласник “УкрСиббанку” Олександр Ярославський заявив, що сконцентрував більше 60% акцій ВАТ “Азот”.

У 2009 році черкаське ВАТ “Азот” отримало чистий збиток 213,23 млн.грн. При цьому чистий дохід підприємства скоротився на 14,12% в порівнянні з попереднім періодом – до 2,961 млрд. грн. Усього в 2009 році черкаський “Азот” виробив 662,5 тис. тонн карбаміду і 798,5 тис. тонн аміаку.

За матеріалами Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.