25 лютого. Журналісти, письменники і захисники свободи ЗМІ задоволені ухваленим в четвер рішенням британського судді про відхилення позову про наклеп, порушений українським мільярдером проти української газети, пише Стефан Вегстіл у блозі The Financial Times beyondbrics.

Лондон
Лондон може припинити "позовний туризм"

“Підприємці також повинні бути задоволені: рішення ускладнює для іноземних позивачів користування британськими суворими законами про наклеп”, – відзначає автор.

За повідомленням Press Association, суддя Високого суду Джон Леслі відхилив позов, поданий Дмитром Фірташем проти газети Kyiv Post, як такий, що не має особливого ставлення до англійської юрисдикції.

Адвокат газети Марк Стівенс сказав після слухань: “Це один з найгірших випадків “позовного туризму”, які я зустрічав за останні роки. Це суперечка між українським олігархом і українською газетою в українських справах. Він не має стосунку до Великобританії, і суддя Леслі абсолютно справедливо відхилив позов”.

“Справа притягує увагу до британського далекосяжного закону про наклеп багатих іноземних позивачів, яких приваблюють жорсткі умови, які накладаються на журналістів і їх видання в підтримку позовів”, – говориться в статті.

Крім виплат великих компенсацій, видання, що програли судові процеси у Великобританії, змушені часто виплачувати величезні судові рахунку на покриття витрат позивача, крім власних витрат.

Нік Клегг, заступник прем’єр-міністра Великобританії, визнав необхідність висунення законопроекту, який би поклав кінець “позовному туризму” до травня 2012 року.

“Однак пропозиції щодо реформи не скоро стануть законом. Серед членів британського парламенту багато юристів, деяким з яких не хотілося б розпрощатися з прибутковим бізнесом”, – говориться в статті.

За матеріалами The Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.