Новини світу. 2 лютого. Сирія. У Facebook і Twitter звучать заклики до сирійців вийти на мітинги в Дамаску проти режиму президента цієї держави Башара Асада.

Башар Асад
Сирія проти Башара Асада

За допомогою соціальних мереж сформована група протесту, що набрала вже близько 5 тис. прихильників ініціативи організувати в країні свій День гніву. Акції заплановані на 4 і 5 лютого. Основна мета демонстрацій – “покласти кінець режиму надзвичайного стану, а також корупції в Сирії“.

Втім, у тих же соціальних мережах є групи, які готові вийти на мітинг на підтримку сирійського президента. Поки що за президента виступають 850 осіб.

Напередодні Башар Асад дав інтерв’ю американським ЗМІ, в якому заявив, що його країна надійно захищена від повторення недавніх подій в Тунісі або Єгипті.

Соціальна мережа Facebook заборонена в Сирії, багато хто з тих, хто увійшов до групи проти Асада, проживають за межами сирійській території. Це дещо ускладнює використання цього ресурсу при проведенні можливих мітингів протесту. Відзначимо, що Facebook і Twitter активно використовувалися для організації масових заворушень у Тунісі та Єгипті.

Башар Асад став президентом Сирії в 2000р., змінивши на цій посаді свого батька. На початку його правління в Сирії існував жорсткий державний контроль над економікою, проте потім в країну почав проникати приватний капітал, в тому числі – представлений іноземними компаніями. Асад також відомий як лідер, що займає жорстку антиізраїльську позицію та підтримує рух ісламізму “Хезболлах” у Лівані.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.