Огляд преси. 8 лютого. Прем’єр-міністр Девід Кемерон слідом за Ангелою Меркель визнав провал політики мультикультуралізму в своїй країні, закликавши залишити позаду “пасивну толерантність” і перейти до “діяльного лібералізму”, пише El País.

Девід Кемерон
Девід Кемерон

“Розмитість цієї формули, ледве приховуючи її пропагандистську ефектність, можна порахувати ознакою того, що своєю промовою Кемерон хотів, перш за все, застовпити політичний простір, на який претендують британські крайні праві, – вважає видання. – Як би Кемерон не намагався провести різницю між заходами, що приймалися до цих пір, і тими, які пропонує він, важко помістити в розряд “пасивної толерантності” цілий ряд антитерористичних законів, прийнятих урядами Тоні Блера“.

“Необхідність посилення контролю в таких місцях, як Лутон, ніяк не пов’язана з визнанням або запереченням мультикультуралізму – академічного поняття, зайвого в політичних дебатах. Справа в ефективності переслідування і викриття терористичних мереж, відповідальності у сфері безпеки, яку має нести будь-який уряд, у тому числі і Кемерона. Перехід до сфери понять, можливо, допоможе позбутися від конкретної політичної відповідальності, однак платою за це стане легітимація дискурсу ультраправих. Цим маневром Кемерон, як колись Меркель та інші європейські лідери, прирікає себе на суперництво у сфері, де виграш для нього нікчемний, а програш дуже великий”, – резюмує видання.

Джерело El Pais

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.