Новини світу. 24 лютого. Британія. Засновник інтернет-порталу політичних викриттів WikiLeaks Джуліан Ассандж звільнений у четвер під заставу на колишніх умовах, повідомив суддя лондонського магістратського суду Белмарш Говард Ріддл.

Джуліан Ассандж
Джуліан Ассандж випущений під завтсаву

Раніше сьогодні цей же суддя задовольнив запит Швеції про екстрадицію 39-річного Джуліана Ассанджа, якого шведська прокуратура звинувачує у низці злочинів сексуального характеру, включаючи згвалтування. За законом захист Ассанджа має право протягом семи днів оскаржити це рішення в судах вищої інстанції.

Адвокати обвинуваченого відразу після оголошення вердикту підтвердили, що мають намір оскаржити рішення на підставі можливого порушення прав людини, так як у Швеції суди у справах про згвалтування проводяться в закритому режимі.

Захисники раніше клопотали про пом’якшення умов застави, зокрема, зняття електронного браслета, що дозволяє відслідковувати пересування людини, і скасування необхідності відзначатися в поліції, що, за словами юристів, заважає їх клієнту займатися спортом.

“Чи не здається вам, що я вже і так був досить лояльний по частині застави?” – Іронічно зауважив на це суддя.

Після отримання фінансових гарантій від двох поручителів суддя схвалив звільнення Ассанджа під колишню заставу в 240 тисяч фунтів стерлінгів, 200 тисяч з яких – основна сума, а ще 40 тисяч – додаткові гарантії.

Ассандж як і раніше повинен проживати в маєтку на сході Англії, який належить власнику лондонського журналістського клубу Frontline Club Вону Сміту, і регулярно відзначатися в поліції.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.