Новини науки. 16 лютого. Міжнародна група вчених з Британії, Австралії та Японії прийшла до висновку, що діти у віці 18 місяців здатні розуміти, що таке число і рахунок.

Ось це малятко уже розуміє рахування

Група дослідників під керівництвом Вірджинії Слотер з австралійського університету Квінсленда провела серію експериментів з групами австралійських і японських дітей у віці 15 і 18 місяців.

У ході експерименту немовлятам демонстрували відеозапис, на якій рука вказувала по черзі на шість рибок. При цьому за кадром звучав рахунок від 1 до 6. Потім дітям показували запис з тим же закадровим текстом, але рука вказувала на дві рибки по черзі, не рухаючись далі з цього ряду. Дослідники в ході перегляду відеороликів фіксували реакцію дітей.

Перший експеримент, в якому брали участь 36 австралійських дітей, показав, що 18-місячні діти (але не 15-місячні) вважають за краще дивитися на запис з правильною послідовністю рахунку. Другий експеримент показав, що така перевага зникала, коли рахунок замінювався однотонними сигналами або рахувати починали японською мовою.

Третій експеримент показав, що японські 18-місячні діти віддавали перевагу з правильною послідовністю рахунку, коли назва чисел читалися по-японськи.

Ці результати показують, що немовлята осягають абстрактні принципи, що лежать в основі рахунку, ще до того, як це починає проявлятися в зовнішньому поводженні, – йдеться в статті.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.