2 лютого. Про менталітеті італійців і їхнє ставлення до глави власної держави Сильвіо Берлусконі.

Берлусконі - втілення італійської мрії

У Берлусконі є слабкості. Він обходить правила. У нього в підпорядкуванні цілий гарем. Тим не менше багато італійців не відчувають відрази до свого прем’єра, пише в тижневику Die Zeit Роберто Савіано.

У будь-якій іншій країні, запевняє він, окремі висловлювання Берлусконі призвели б до державної кризи, не кажучи вже про його зради дружині. Проте в Італії подібні слова і вчинки сприймаються як свідчення “ментального здоров’я чоловіка, який вміє жити”.

Багато італійців, йдетьсяв статті, вважають, що “при всіх своїх промахах Берлусконі по суті людяний”.

Він демонструє людські слабкості, оскільки він “один з нас”, і ми, власне, “хочемо бути такими, як він”. Правда, інші таврують його “лицеміром і брехуном”.

Берлусконі італієць за національністю, грає на одній характерній особливості свого народу – на італійському індивідуалізмі. Звідси виникає “дуже італійська ідея” про те, що право і закон перешкоджають самореалізації та свободі індивідуума. Індивідуум тим успішніший, чим краще йому вдається обійти як інших, так і їхні правила. При цьому, додає автор , мова йде не про “змагання, конкуренцію чи іншу форму прозорої полеміки, а про досягнення успіху через обдурювання і обман”.

“Якщо закон бачиться як елемент, який погіршує твої життєві умови, якщо ти сприймаєш навколишніх як перешкоду, а не як союзників на шляху до кращого життя – то ти живеш, як ми в Італії, як би в перманентному стані війни. Війни з приписами, війни з оточуючими”, – пише Савіано.

Берлусконі зачаровує італійців своєю усмішкою, своїм успіхом у жінок. Всім своїм виглядом він ніби каже: “Я людина, яка багато працює, але також насолоджується життям”. Італієць впізнає в ньому себе і хоче бути таким, як він. Берлусконі втілює собою мрію, від якої мало хто готовий відмовитися, відзначає автор.

За матеріалами Die Zeit

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.