Новини України. 4 лютого. Екс-міністр економіки України Богдан Данилишин планує працювати в чеській Академії наук.

Богдан Данилишин
Данилишин планує працевлаштуватися в чеській Академії наук

Про це він заявив в інтерв’ю “Газеті по-київськи”.

Екс-міністр економіки і перший політичний біженець Богдан Данилишин зараз живе в Празі – на батьківщині його звинувачують у тендерних зловживаннях і не знімають з розшуку Інтерполу.

На умови в еміграції не скаржиться, студіює чеську мову, відзначає видання.

Данилишин повідомив, що у Празі у нього окрема квартира – інших біженців по сусідству немає і подякував чеський уряд за такі умови.

Екс-чиновник додав, що повинен бути в Чехії, поки не виконає умов програми міжнародного захисту, основні вимоги: вивчити мову, працевлаштуватися… Потім можна буде виїжджати в інші країни. Зараз він може вільно пересуватися по Празі.

Крім того, екс-міністр розповів, які умови у нього були в камері чеського СІЗО.

“Ви хочете, щоб я зробив рекламу тим, хто ще хоче туди потрапити? (Сміється). У Чехії навіть в камері умови стерпні, і ставлення до ув’язнених цивілізоване. Свого телефону у мене не було, але можна було записатися на дзвінок. Була можливість читати газети, слухати радіо, говорити зі священиком щотижня. З адвокатом можна було зустрічатися щодня”.

Данилишин поскаржився, що дипломи про освіту і наукові ступені йому не передали. За інформацією адвоката, вони зберігаються у слідчого в ГПУ. Але навіть якщо не віддадуть документи, політемігрант зазначив, що його праці надруковані в 16 країнах світу, тому йому не потрібно доводити, що він вчений.

Екс-міністр повідомив, що в даний момент йдуть переговори з низкою академічних установ Чехії. Він, як академік, можливо, буде працювати в чеській Академії наук. Може викладати макроекономіку і міжнародну економіку.

На запитання журналіста, чи вистачає політику грошей на життя і чи не здається йому Прага дорогим містом, Данилишин відповів:

“За програмою передбачені виплати до того, як людина вивчить чеську і працевлаштується. На оренду квартири, наприклад, дають в місяць 5 тис. крон (близько 2,3 тис. грн), плюс на проїзд та інші дрібні витрати – 2 тис. крон (близько 920 грн). У Празі життя набагато дешевше, ніж у Києві. Я не завжди був міністром, прожив у свій час 15 років у гуртожитку, так що скромні умови для мене звичні. На «Мерседесах» я не їжджу, можу пересуватися на громадському транспорті”.

Наостанок політик додав, що ніякої провини за собою не відчуває і почуває себе в Чехії повністю захищеним.

“За мною ніколи охоронці не ходили, і не думаю, що вони мені потрібні зараз”, – зазначив Данилишин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.