Новини культури. 27 лютого. Незалежну кінопремію Spirit Awards виграв один з кандидатів на “Оскара” – “Чорний лебідь” (Black Swan) Даррена Аронофскі (Darren Aronofsky).

"Чорний лебідь" взяв премію Spirit Awards

Цей психологічно-хореографічний трилер був відзначений відразу в чотирьох номінаціях: його не лише визнали кращим фільмом, а ще й вручили Аронофскі приз за кращу режисуру, Наталі Портман – приз за кращу жіночу роль, а нагороди за кращу операторську роботу був удостоєний Метью Лібатік (Matthew Libatique), який знімав “Лебедя” і давно працює з Аронофскі. Всі троє номіновані також на “Оскар”, причому Портман вважається основною претенденткою на статуетку за жіночу роль.

Нагороду за кращу чоловічу роль отримав Джеймс Франко (James Franco), що зіграв прикутого до землі скелелаза в “127 годинах” (127 hours) Денні Бойла (Danny Boyle). Сьогодні ж ввечері він проведе церемонію “Оскара”.

“Зимова кістка” (Winter’s Bone) Дебри Граник (Debra Granik), що виграла на фестивалях у Санденсі та Стокгольмі, а також отримала незалежну премію Gotham, була висунута в семи номінаціях, але перемогла лише в двох – обидва призи за другорядні ролі дісталися Джону Хоуксу (John Hawkes) і Дейл Дікі (Dale Dikey).

Кращими сценаристами стали Ліза Холоденко (Lisa Cholodenko) і Стюарт Блумберг (Stuart Blumberg), які спільно склали “Дітки в порядку” (The Kids Are All Right) – історію про лесбійську пару, чиї двоє дітей вирішують розшукати свого біологічного батька.

У категорії “Кращий іноземний фільм” переміг “Король говорить!” (The King’s Speech) Тома Хупера (Tom Hooper), що зібрав за останній місяць всі мислимі кінонагороди і претендує на “оптову” кількість “Оскарів”.

Премія Spirit Awards існує з 1984 року. Спочатку її переможцям вручається не статуетки, а прозорі колбочки зі шнурками, що символізували мізерні бюджети незалежних фільмів: у конкурсі, за умовами, не можуть брати участь картини з бюджетом понад 20 мільйонів доларів. Серед інших вимог до претендентів – оригінальний і провокаційний сюжет, скупість виразних засобів і фінансування з незалежних, тобто не пов’язаних з великими студіями, джерел.

Зрештою статуетка все-таки з’явилася – це зображення птаха з розпростертими крилами, що сидить на оповитої все тими ж шнурками колоні. Нагороди вручаються на пляжі в Санта-Моніці напередодні оскарівської церемонії.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.