Новини технологій. 7 лютого. У березні Національна комісія з питань регулювання зв’язку дасть свої рекомендації щодо використання стандарту зв’язку четвертого покоління LTE (Long Term Evolution, 4G).

Можливо в Україні з'явиться 4G

Про це в інтерв’ю газеті «Бізнес» повідомив Володимир Олійник.

«НКРЗ спільно з Міністерством інфраструктури проводить дослідження можливості або виділення окремого діапазону частот під стандарт LTE, або включення його як додаткового до існуючих, наприклад, до мобільного зв’язку в діапазонах 900 МГц і 1800 МГц. На виконання отриманного від прем’єр-міністра України Миколи Азарова завдання ми будемо проводити такі дослідження разом з Міноборони, тому що багато радіочастот все ще зайняті військовими», – сказав Олійник.

Він додав, що зараз йде мова про те, що під LTE буде виділено більш високочастотний діапазон, наприклад, 2,5 -, 2,7 ГГц.

Відзначимо, що компанія «ММДС Україна» (один з ключових акціонерів – СКМ Рината Ахметова) володіє загальнонаціональної ліцензією на практично весь діапазон в 2,5-2,7 ГГц. Крім цієї компанії, у цьому спектрі працює ще кілька регіональних компаній.

Олійник відхрещується від того, що в операторів можуть виникнути претензії до ліцензіата.

«Це вже проблема операторів; вони незалежно від регулятора ведуть переговори з власниками компаній», – заявив він.

Джерело ПроІТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.