Новини науки. 8 лютого. Росія. Людина може полетіти на Марс приблизно через 10 років, вважає заступник керівника льотно-космічного центру Росії льотчик-космонавт Павло Виноградов.

Марс
Люди вже збирають речі на Марс

“Чисто технічно, напевно, це можна здійснити в найближчі років 8-10, а максимум – через 15 років”, – сказав Виноградов на прес-конференції у вівторок.

За його словами, це повинен бути великий міжнародний проект.

“Тут технічні труднощі, радіаційна обстановка, тут питання, як захистити людей, але це все вирішується”, – зазначив заступник керівника центру.

Концепція розвитку космічної діяльності на Марсі, яка зараз розробляється, в період до 2040 року передбачає створення пілотованого міжпланетного експедиційного комплексу (МЕК) безпосередньо на навколоземній орбіті, повідомив раніше глава РКК “Енергія” Віталій Лопота.

Модулі МЕК будуть доставлятися з Землі і автоматично збиратися на навколоземній орбіті.

Відповідно до концепції марсіанської програми до складу МЕК увійдуть: багаторазовий міжорбітальний буксир з ядерною енергоустановкою, міжпланетний корабель, складський модуль, пілотований марсіанський злітно-посадковий комплекс, пілотований корабель для доставки з Землі на МЕК екіпажу і повернення його з МЕК на Землю, а також киснево-водневий розгінний блок для повідомлення пілотованому кораблю необхідних імпульсів швидкості.

Концепція також передбачає поетапне створення і експлуатацію марсіанської космічної інфраструктури, до якої увійдуть автоматичні апарати зв’язку, навігації та моніторингу, які розміщуються на навколомарсовій орбіті і поверхні планети, марсіанська база першого етапу з пілотованим і транспортним марсоходам, а також марсіанська орбітальна станція.

Крім того, 3 червня 2010 року стартує проект “Марс-500“: шість добровольців на 520 діб задраїли люки наземного імітатора марсіанського космічного корабля. Експеримент складається з трьох основних етапів: 250-добовий “переліт” з Землі на Марс, 30-денне перебування на його поверхні і 240-добове повернення.

“Марсіанський космічний корабел” змонтовано в Москві на площах Інституту медико-біологічних проблем і включає в себе експериментальний, житловоий та посадковий модулі, комору і міні-оранжерею. Окремо побудований модуль, що імітує поверхню Марса, туди будуть “висаджуватися” троє учасників експерименту.

Джерело Газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.