Новини світу. 27 лютого. Новий повітряний носій для ядерних ракет – бомбардувальник 5-го покоління – буде побудований в Росії до 2020 року.

Stealth, Стелз
Росіяни хочуть випустити свій "Стелз"

Джерело в Об’єднаній авіабудівній компанії (ОАК) розповів, що конструювати новий літак буде конструкторське бюро Туполєва, передає Life News.

“Літак буде побудований за технологією “Стелз”, тобто буде невидимим для радарів противника, мати нові двигуни, бортове радіоелектронне обладнання, і, звичайно, оснащений ракетами з більш точним наведенням”, – зазначив представник ОАК.

Він зазначив, що новий російський бомбардувальник цілком може стати повністю безпілотним.

“Щоб повністю керувати літаком з землі, потрібна розвинена мережа супутників в космосі. Плани з нарощування орбітального угрупування говорять про те, що така мережа у нас з’явиться”, – розповів представник ОАК.

Він нагадав, що у Росії є досвід у створенні великих безпілотників – досить згадати “Буран”.

За словами джерела, зараз технічне завдання на розробку літака готується в Міноборони Росії.

При цьому замовлення на розробку новітнього бомбардувальника врятує фірму “Туполєв” від ліквідації.

“Цивільні проекти “Туполєва” зараз не дозволяють йому вижити, а оборонне замовлення завантажить компанію роботою”, – зазначив співрозмовник видання.

Начальник озброєння Міноборони Володимир Поповкін підтвердив, що розробка стратегічного бомбардувальника 5-го покоління закладена в держпрограмі озброєнь до 2020 року, а значить, гроші на це є.

Однак, за словами Поповкіна, створення літака буде йти “спокійно” і “без форсування”, оскільки нинішніх Ту-160 і Ту-95 вистачить як мінімум до 2030 – 2035 року.

Тому з виглядом нового літака військові планують визначитися до 2015 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.